VS

BMW iX2 vs Rolls-Royce Phantom ve srovnání

Porovnejte výkon (313 HP vs 571 HP), kufr a cenu (1 291 200 Kč vs 13 165 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW iX2 nebo Rolls-Royce Phantom?

BMW iX2 vs Rolls-Royce Phantom: nejdůležitější rozdíly

BMW iX2

5 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • viditelně lehčí
Všechny informace

Rolls-Royce Phantom

1 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně vyšší výkon
  • trochu rychlejší z 0 na 100 km/h
  • minimálně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

iX2

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

BMW iX2zásadně výhodu v ceně – začíná od 1 291 200 Kč , zatímco Rolls-Royce Phantom je dostupný od 13 165 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 11 874 371 Kč.

Phantom

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruRolls-Royce Phantom značně výhodu – nabízí 571 HP místo 313 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 258 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Rolls-Royce Phantom trochu navrch – sprint zvládne za 5,3 s, zatímco BMW iX2 potřebuje 5,6 s. Je tedy přibližně o 0,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Rolls-Royce Phantom táhne podstatně silněji a nabízí 900 Nm místo 494 Nm. Rozdíl činí přibližně 406 Nm.

iX2

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je BMW iX2 viditelně lehčí – 1 960 kg oproti 2 560 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 600 kg.

U objemu kufruRolls-Royce Phantom minimálně více místa – 548 L oproti 525 L. Rozdíl činí přibližně 23 L.

Také u užitečného zatíženíBMW iX2 lehce navrch – 510 kg oproti 440 kg. Rozdíl činí přibližně 70 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW iX2 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 291 200 Kč
iX2

BMW iX2

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 204 - 313 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 14,4 - 15,4 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 476 - 512 km
BMW iX2
Rolls-Royce Phantom

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW iX2

BMW iX2 nabízí elegantní elektrické pojetí s důrazem na dynamiku a prémiový interiér. Je ideální pro ty, kdo hledají kompaktní SUV kombinující komfort, agilitu a moderní technologie.

Všechny informace

Rolls-Royce Phantom

The Phantom stands as the epitome of luxury and craftsmanship, effortlessly merging opulence with unparalleled performance. With its iconic design and attention to detail, this flagship sedan commands respect on the road while cocooning its passengers in sumptuous comfort. Every journey in the Phantom is an experience, where timeless elegance meets cutting-edge technology.

Všechny informace
BMW iX2
Rolls-Royce Phantom

Náklady a spotřeba

Cena
1 291 200 - 1 641 900 Kč
Cena
13 165 600 - 15 191 100 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
15,5 - 15,9 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
14,4 - 15,4 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
476 - 512 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
351 - 361 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Sedan
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 960 - 2 095 kg
Pohotovostní hmotnost
2 560 - 2 610 kg
Objem kufru
525 L
Objem kufru
0 - 548 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 845 mm
Šířka
2 018 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
500 - 510 kg
Užitečné zatížení
390 - 440 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
204 - 313 HP
Výkon HP
571 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,6 - 8,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,3 - 5,4 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
250 - 494 Nm
Točivý moment
900 Nm
Počet válců
-
Počet válců
12
Výkon kW
150 - 230 kW
Výkon kW
420 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
6 749 cm3

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2022
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
G
Značka
BMW
Značka
Rolls-Royce
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.