Porovnejte výkon (469 HP vs 286 HP), kufr a cenu (1 605 200 Kč vs 1 839 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW iX3 nebo Ineos Grenadier Pick-Up?
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
BMW iX3 má lehce výhodu v ceně – začíná od 1 605 200 Kč , zatímco Ineos Grenadier Pick-Up je dostupný od 1 839 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 233 942 Kč.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má BMW iX3 jasně výhodu – nabízí 469 HP místo 286 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 183 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW iX3 podstatně navrch – sprint zvládne za 4,9 s, zatímco Ineos Grenadier Pick-Up potřebuje 8,8 s. Je tedy přibližně o 3,9 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW iX3 táhne spíše silněji a nabízí 645 Nm místo 550 Nm. Rozdíl činí přibližně 95 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je BMW iX3 spíše lehčí – 2 360 kg oproti 2 665 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 305 kg.
Také u užitečného zatížení má Ineos Grenadier Pick-Up zásadně navrch – 835 kg oproti 465 kg. Rozdíl činí přibližně 370 kg.
BMW iX3 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
BMW iX3 je plně elektrické SUV, které kombinuje charakteristickou jízdní dynamiku BMW s tichým a plynulým chodem elektromotoru. Nabízí pohodlný a prostorný interiér s kvalitní výbavou a praktičností vhodnou pro každodenní provoz, ideální pro ty, kteří chtějí prémiový elektromobil bez kompromisů v komfortu.
Všechny informace
Ineos Grenadier pick‑up je strohé a odolné terénní užitkové vozidlo, které klade důraz na praktičnost a schopnost zvládnout těžkou práci v náročném terénu. Nečekejte komfortní městské SUV – jeho předností jsou jednoduchost, snadná opravitelnost a nekompromisní pracovnost.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 605 200 - 1 959 700 Kč
|
Cena
1 839 100 - 2 225 200 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
10,9 - 14,4 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
14,6 - 15,1 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
635 - 805 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
286 - 325 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
Pickup
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 360 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 665 - 2 740 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 895 mm
|
Šířka
1 943 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
465 kg
|
Užitečné zatížení
760 - 835 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Diesel, Benzín
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
320 - 469 HP
|
Výkon HP
249 - 286 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
4,9 - 5,9 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,8 - 9,8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
500 - 645 Nm
|
Točivý moment
450 - 550 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
6
|
|
Výkon kW
235 - 345 kW
|
Výkon kW
183 - 210 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
2 993 - 2 998 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2026
|
Modelový rok
2 024 - 2 026
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
G
|
|
Značka
BMW
|
Značka
Ineos
|