VS

BMW X1 vs VW Passat ve srovnání

Porovnejte výkon (326 HP vs 272 HP), kufr a cenu (1 129 200 Kč vs 1 077 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW X1 nebo VW Passat?

BMW X1 vs VW Passat: nejdůležitější rozdíly

BMW X1

4,2 (6 Hodnocení)
ohodnotit
  • o něco vyšší výkon
  • výrazněji rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

VW Passat

5 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • trochu levnější
  • zásadně úspornější
  • jasně delší dojezd
  • trochu lehčí
  • jasně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

X1

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

VW Passattrochu výhodu v ceně – začíná od 1 077 000 Kč , zatímco BMW X1 je dostupný od 1 129 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 52 156 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: VW Passat si vystačí s 1,2 L/100km a je tak zásadně úspornější než BMW X1 s 2,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,3 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje VW Passat jasně více: ujede až 135 km, tedy přibližně o 54 km více než BMW X1.

Passat

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruBMW X1 o něco výhodu – nabízí 326 HP místo 272 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 54 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW X1 výrazněji navrch – sprint zvládne za 5,4 s, zatímco VW Passat potřebuje 7,1 s. Je tedy přibližně o 1,7 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW X1 táhne lehce silněji a nabízí 477 Nm místo 400 Nm. Rozdíl činí přibližně 77 Nm.

X1

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je VW Passat trochu lehčí – 1 573 kg oproti 1 575 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 2 kg.

U objemu kufruVW Passat jasně více místa – 690 L oproti 540 L. Rozdíl činí přibližně 150 L.

Také u užitečného zatíženíVW Passat o něco navrch – 577 kg oproti 500 kg. Rozdíl činí přibližně 77 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW Passat nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 077 000 Kč
Passat

VW Passat

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Diesel, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 122 - 272 HP
  • Spotřeba l/100 km : 1,2 - 5,8 L/100km
  • Elektrický dojezd : 124 - 135 km
BMW X1
VW Passat

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW X1

BMW X1 je kompaktní luxusní SUV, které kombinuje praktický interiér s živým jízdním projevem a pevným pocitem z řízení. Uvnitř najdete kvalitní materiály a promyšlené uspořádání prostoru, zatímco na silnici potěší jistota a obratnost, která zpříjemní každodenní provoz.

Všechny informace

VW Passat

Passat je praktické a vyvážené rodinné auto, které vsází na pohodlí, prostorný interiér a diskrétní eleganci. Hodí se pro každodenní dojíždění i dlouhé cesty díky kultivované jízdě a solidnímu pocitu bezpečí.

Všechny informace
BMW X1
VW Passat

Náklady a spotřeba

Cena
1 129 200 - 1 640 600 Kč
Cena
1 077 000 - 1 727 900 Kč
Spotřeba l/100 km
2,5 - 7,7 L/100km
Spotřeba l/100 km
1,2 - 5,8 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
81 km
Elektrický dojezd
124 - 135 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
57 - 175 g/km
co2
28 - 153 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Kombi
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 575 - 1 935 kg
Pohotovostní hmotnost
1 573 - 1 858 kg
Objem kufru
490 - 540 L
Objem kufru
510 - 690 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 845 mm
Šířka
1 849 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
490 - 500 kg
Užitečné zatížení
501 - 577 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín MHEV, Benzín, Diesel, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
136 - 326 HP
Výkon HP
122 - 272 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,4 - 9,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,1 - 10,7 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
230 - 477 Nm
Točivý moment
250 - 400 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
4
Výkon kW
100 - 240 kW
Výkon kW
90 - 200 kW
Objem motoru
1 499 - 1 998 cm3
Objem motoru
1 498 - 1 968 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
D, E, F, B
Třída účinnosti CO2
D, E, B
Značka
BMW
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.