Porovnejte výkon (398 HP vs 163 HP), kufr a cenu (1 526 700 Kč vs 632 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW X3 nebo SsangYong Tivoli?
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
SsangYong Tivoli má zásadně výhodu v ceně – začíná od 632 700 Kč , zatímco BMW X3 je dostupný od 1 526 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 893 996 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW X3 si vystačí s 2,8 L/100km a je tak značně úspornější než SsangYong Tivoli s 7 L/100km. Rozdíl je přibližně 4,2 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má BMW X3 značně výhodu – nabízí 398 HP místo 163 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 235 HP.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW X3 táhne výrazně silněji a nabízí 670 Nm místo 280 Nm. Rozdíl činí přibližně 390 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je SsangYong Tivoli zásadně lehčí – 1 375 kg oproti 1 930 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 555 kg.
U objemu kufru má SsangYong Tivoli výrazněji více místa – 720 L oproti 570 L. Rozdíl činí přibližně 150 L.
Také u užitečného zatížení má BMW X3 viditelně navrch – 570 kg oproti 455 kg. Rozdíl činí přibližně 115 kg.
BMW X3 nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
BMW X3 nabízí vyváženou kombinaci komfortu a sportovních jízdních vlastností, díky nimž působí sebevědomě na silnici i mimo ni. Interiér je promyšlený a kvalitní, s prostorovým řešením, které uspokojí rodinu i nadšeného řidiče.
Všechny informaceThe SsangYong Tivoli is an unpretentious small crossover that surprises with a roomy, well-finished cabin and an agreeable ride that suits everyday life. It won't win any beauty contests, but it's a smart, economical choice for buyers who value practicality, comfort and a bit of cheeky character.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 526 700 - 2 157 100 Kč
|
Cena
632 700 - 896 000 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
2,8 - 7,7 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
7 - 8,3 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
88 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
64 - 175 g/km
|
co2
161 - 191 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
50 L
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
5
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 930 - 2 140 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 375 - 1 492 kg
|
|
Objem kufru
460 - 570 L
|
Objem kufru
395 - 720 L
|
|
Délka
-
|
Délka
4 225 - 4 480 mm
|
|
Šířka
1 920 mm
|
Šířka
1 810 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
1 613 - 1 646 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
1 115 - 1 440 L
|
|
Užitečné zatížení
570 kg
|
Užitečné zatížení
425 - 455 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
|
Typ motoru
Benzín
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
197 - 398 HP
|
Výkon HP
163 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
4,6 - 7,8 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
175 - 181 km/h
|
|
Točivý moment
330 - 670 Nm
|
Točivý moment
260 - 280 Nm
|
|
Počet válců
4 - 6
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
145 - 293 kW
|
Výkon kW
120 kW
|
|
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3
|
Objem motoru
1 497 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 024 - 2 025
|
Modelový rok
2 021 - 2 024
|
|
Třída účinnosti CO2
F, E, B
|
Třída účinnosti CO2
F, G
|
|
Značka
BMW
|
Značka
SsangYong
|