VS

BMW X5 vs VW Tayron ve srovnání

Porovnejte výkon (625 HP vs 272 HP), kufr a cenu (2 276 100 Kč vs 1 188 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW X5 nebo VW Tayron?

BMW X5 vs VW Tayron: nejdůležitější rozdíly

BMW X5

3,6 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně vyšší výkon
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

VW Tayron

4,5 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • značně úspornější
  • o něco delší dojezd
  • znatelně lehčí
  • znatelně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

X5

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

VW Tayronvýrazně výhodu v ceně – začíná od 1 188 100 Kč , zatímco BMW X5 je dostupný od 2 276 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 088 062 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: VW Tayron si vystačí s 1,5 L/100km a je tak značně úspornější než BMW X5 s 3 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,5 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje VW Tayron o něco více: ujede až 123 km, tedy přibližně o 18 km více než BMW X5.

Tayron

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruBMW X5 podstatně výhodu – nabízí 625 HP místo 272 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 353 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW X5 podstatně navrch – sprint zvládne za 3,9 s, zatímco VW Tayron potřebuje 6,1 s. Je tedy přibližně o 2,2 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW X5 táhne výrazně silněji a nabízí 750 Nm místo 400 Nm. Rozdíl činí přibližně 350 Nm.

X5

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je VW Tayron znatelně lehčí – 1 682 kg oproti 2 240 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 558 kg.

U objemu kufruVW Tayron znatelně více místa – 885 L oproti 650 L. Rozdíl činí přibližně 235 L.

Také u užitečného zatíženíBMW X5 spíše navrch – 705 kg oproti 573 kg. Rozdíl činí přibližně 132 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW Tayron boduje o něco více v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 188 100 Kč
Tayron

VW Tayron

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Diesel, Benzín, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 150 - 272 HP
  • Spotřeba l/100 km : 1,5 - 8,5 L/100km
  • Elektrický dojezd : 116 - 123 km
BMW X5
VW Tayron

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW X5

BMW X5 je prémiové SUV, které kombinuje komfortní a tichý interiér s jistou a sebevědomou jízdní dynamikou. Interiér působí solidně díky kvalitním materiálům a moderním asistenčním systémům, což z něj dělá praktickou volbu pro rodinné i dálkové cesty.

Všechny informace

VW Tayron

VW Tayron je prostorné, moderně pojaté SUV, které klade důraz na komfort a praktickou všestrannost. Hodí se pro rodinné i každodenní užívání díky pohodlnému interiéru, vyvážené ovladatelnosti a solidnímu zpracování.

Všechny informace
BMW X5
VW Tayron

Náklady a spotřeba

Cena
2 276 100 - 4 238 300 Kč
Cena
1 188 100 - 1 654 300 Kč
Spotřeba l/100 km
3 - 12,8 L/100km
Spotřeba l/100 km
1,5 - 8,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
105 km
Elektrický dojezd
116 - 123 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
68 - 289 g/km
co2
33 - 192 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 240 - 2 495 kg
Pohotovostní hmotnost
1 682 - 1 948 kg
Objem kufru
500 - 650 L
Objem kufru
705 - 885 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
2 004 - 2 015 mm
Šířka
1 853 - 1 866 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
565 - 705 kg
Užitečné zatížení
489 - 573 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel, Benzín, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
298 - 625 HP
Výkon HP
150 - 272 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,9 - 6,1 s
Zrychlení 0–100 km/h
6,1 - 9,7 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
540 - 750 Nm
Točivý moment
250 - 400 Nm
Počet válců
6 - 8
Počet válců
4
Výkon kW
219 - 460 kW
Výkon kW
110 - 200 kW
Objem motoru
2 993 - 4 395 cm3
Objem motoru
1 498 - 1 984 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
G, B
Třída účinnosti CO2
E, F, G, B
Značka
BMW
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.