VS

BMW X7 vs CUPRA Tavascan ve srovnání

Porovnejte výkon (530 HP vs 340 HP), kufr a cenu (2 696 400 Kč vs 1 263 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW X7 nebo CUPRA Tavascan?

BMW X7 vs CUPRA Tavascan: nejdůležitější rozdíly

BMW X7

4,9 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • znatelně vyšší výkon
  • o něco rychlejší z 0 na 100 km/h
  • jasně větší kufr
Všechny informace

CUPRA Tavascan

4,5 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • lehce lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

X7

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

CUPRA Tavascanznačně výhodu v ceně – začíná od 1 263 400 Kč , zatímco BMW X7 je dostupný od 2 696 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 433 026 Kč.

Tavascan

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruBMW X7 znatelně výhodu – nabízí 530 HP místo 340 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 190 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW X7 o něco navrch – sprint zvládne za 4,7 s, zatímco CUPRA Tavascan potřebuje 5,5 s. Je tedy přibližně o 0,8 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW X7 táhne jasně silněji a nabízí 750 Nm místo 545 Nm. Rozdíl činí přibližně 205 Nm.

X7

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: BMW X7 nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je CUPRA Tavascan lehce lehčí – 2 096 kg oproti 2 490 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 394 kg.

U objemu kufruBMW X7 jasně více místa – 750 L oproti 540 L. Rozdíl činí přibližně 210 L.

Také u užitečného zatíženíBMW X7 výrazněji navrch – 760 kg oproti 518 kg. Rozdíl činí přibližně 242 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

CUPRA Tavascan ukazuje malé, ale užitečné výhody v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 263 400 Kč
Tavascan

CUPRA Tavascan

  • Typ motoru Elektro
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP 190 - 340 HP
  • Spotřeba kWh/100 km 15,4 - 17,1 kWh/100km
  • Elektrický dojezd 441 - 557 km
BMW X7
CUPRA Tavascan

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW X7

BMW X7 působí jako prémiové SUV s impozantní přítomností na silnici a pečlivě zpracovaným interiérem, který klade důraz na komfort a praktičnost pro celou rodinu. Řízení je jisté a kultivované, přitom nabídne dynamický charakter, který potěší řidiče hledající prestižní a všestranné vozidlo.

Všechny informace

CUPRA Tavascan

CUPRA Tavascan je elektrické SUV s dynamickým coupe profilem, které přitahuje pozornost výrazným designem a sportovními jízdními vlastnostmi. Interiér klade důraz na moderní komfort a praktičnost, přičemž cílí na řidiče, kteří chtějí kombinaci stylu a každodenní použitelnosti.

Všechny informace
BMW X7
CUPRA Tavascan

Náklady a spotřeba

Cena
2 696 400 - 3 494 000 Kč
Cena
1 263 400 - 1 492 500 Kč
Spotřeba l/100 km
8 - 12,1 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
15,4 - 17,1 kWh/100km
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
441 - 557 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
210 - 274 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
7
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 490 - 2 675 kg
Pohotovostní hmotnost
2 096 - 2 273 kg
Objem kufru
750 L
Objem kufru
540 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
2 000 mm
Šířka
1 861 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
680 - 760 kg
Užitečné zatížení
507 - 518 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel MHEV
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
352 - 530 HP
Výkon HP
190 - 340 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,7 - 5,9 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 8,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
520 - 750 Nm
Točivý moment
350 - 545 Nm
Počet válců
6 - 8
Počet válců
-
Výkon kW
259 - 390 kW
Výkon kW
140 - 250 kW
Objem motoru
2 993 - 4 395 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
A
Značka
BMW
Značka
CUPRA
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.