VS

BMW XM vs Mercedes E-Class Estate ve srovnání

Porovnejte výkon (748 HP vs 585 HP), kufr a cenu (3 430 700 Kč vs 1 554 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW XM nebo Mercedes E-Class Estate?

BMW XM vs Mercedes E-Class Estate: nejdůležitější rozdíly

BMW XM

4,7 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • viditelně vyšší výkon
  • trochu rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Mercedes E-Class Estate

  • zásadně levnější
  • podstatně úspornější
  • viditelně delší dojezd
  • značně lehčí
  • spíše větší kufr
Všechny informace
XM

Úvod: BMW XM VS Mercedes E-Class Estate v rychlém přehledu

BMW XM a Mercedes E-Class Estate staví každý prémiový vůz na jiné strategii: první chce být výrazným statusem a výkonnostním prohlášením, druhý klade důraz na tichou, praktickou a komfortní cestu pro dlouhé kilometry. Srovnání BMW XM VS Mercedes E-Class Estate proto není o „lepší vs horší“, ale o tom, co konkrétně kupující potřebuje — přítomnost, síla a salónek na kolech versus využitelnost, klid a promyšlená praktičnost. V dalším textu rozdělíme rozhodující oblasti tak, aby bylo jasné, kde se rozdíl projevuje v každodenním provozu. Následuje přehled charakteru, komfortu, praktičnosti a toho, komu který vůz sedne lépe.

E-Class Estate

Charakter a jízdní projev

BMW XM se chová jako silný hybridní šéf — razantní nástup v elektrickém a hybridním módu, masivní tah a sebevědomá stabilita na dálnici, ale hmotnost a kalibrace snižují pocit spontánní obratnosti. Mercedes E‑Class Estate je klidný, plynulý a vyrovnaný partner: žádné sportovní exhibice, ale jistota, hladká akcelerace a prediktivní chování podél silnice. Do města XM potěší tichým eljezdem a dramatickým efektem; do zatáčky však očekávejte méně obratnosti a více setrvání v rovině. E‑Class kombi naopak nabídne konzistentní, méně emotivní řízení, které se hodí spíše pro dlouhé, pohodlné přesuny.

XM

Komfort na dlouhých trasách vs každodenní dny

Mercedes E‑Class Estate exceluje na dálničních etapách: tichý interiér, sedadla a podvozek, které dokáží rozžvýkat většinu nerovností a ušetřit řidiče únavy. BMW XM má rovněž silné stránky na dálnici díky stabilitě a tichému chodu v électriques módu, ale na rozbitých úsecích dává více znát strmější naladění podvozku. Zadní část XM působí jako salon — výjimečný komfort pro pasažéry, které BMW chce reprezentovat — zatímco Mercedes sází na rovnoměrně potěšivé rozpoložení pro všechny místa. Kdo pravidelně jede stovky kilometrů, pravděpodobně ocení jemnější „sáně“ Mercedesu; kdo chce kombinovat městský komfort s reprezentativností, bude uvažovat o XM.

E-Class Estate

Užitečnost, zavazadlový prostor a každodenní praktičnost

Mercedes E‑Class Estate dává v praktickém životě jasně více — nízká nakládací hrana, široké dveře a promyšlené dílčí řešení znamenají, že kufr se plní rychle a bez bojů. BMW XM působí impozantně, ale v každodenním užívání potrápí vysoký práh nákladu a méně variabilní prostor; objem a manipulace s většími předměty jsou u XM omezenější. Pokud často vozíte kočárek, velké kufry nebo sportovní vybavení, kombík Mercedesu usnadní život; pokud jde primárně o pasažérský komfort a vizuální dojem při nastupování, XM nabídne přidanou hodnotu. V městském provozu se navíc projeví šířka a přehlednost XM versus praktičtější rozměry a přístupnost E‑Class Estate.

XM

Interiér, vnímaná kvalita a ovládání

Uvnitř BMW XM nápadně dominuje pocit exkluzivity: materiály, detaily a zadní „lounge“ vytvářejí silný dojem vyšší třídy a vizuální efekty. Mercedes E‑Class Estate působí technicky vyspěle a velmi upraveně, ale v drobných dotecích a některých materiálech může působit méně konzistentně než XM; celkový dojem je však seriózně profesionální. Ovládání obou systémů vyžaduje výchovu — BMW s hlubokým menu iDrive, Mercedes s velkým MBUX a dotykovými prvky; v praxi Mercedes více rozptyluje svými „gimmicks“, BMW zase schovává funkce v menu. Vnímaná kvalita se tedy liší: XM působí efektně a hmatově bohatě, E‑Class uklidňuje konzistentní ergonomií a praktičtěji pojatými detaily.

E-Class Estate

Pro koho se který vůz hodí

BMW XM si vyberou zákazníci, kteří chtějí silné emoční prohlášení, výkonný hybridní charakter a reprezentativní zadní sedadla — pokud přitom nevadí kompromisy v provozních nákladech nebo v praktičnosti kufru. Mercedes E‑Class Estate sedne těm, kdo hledají tichou, pohodlnou a efektivní dlouhou jízdu s praktickým zavazadlovým prostorem a méně výrazným, ale spolehlivým provedením. V městě ocení někteří tichý el‑režim XM, zatímco ti, kdo převáží věci nebo pravidelně jezdí dálky, ocení praktičnost a komfort kombíku. Technická část, která následuje, ukáže podrobněji, jak se tyto vjemy překládají do konkrétních provozních parametrů a kompromisů při každodenním užívání.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

XM

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Mercedes E-Class Estatezásadně výhodu v ceně – začíná od 1 554 700 Kč , zatímco BMW XM je dostupný od 3 430 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 875 999 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mercedes E-Class Estate si vystačí s 1,7 L/100km a je tak podstatně úspornější než BMW XM s 4,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 3 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Mercedes E-Class Estate viditelně více: ujede až 109 km, tedy přibližně o 29 km více než BMW XM.

E-Class Estate

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruBMW XM viditelně výhodu – nabízí 748 HP místo 585 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 163 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW XM trochu navrch – sprint zvládne za 3,8 s, zatímco Mercedes E-Class Estate potřebuje 4,1 s. Je tedy přibližně o 0,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW XM táhne výrazněji silněji a nabízí 1 000 Nm místo 750 Nm. Rozdíl činí přibližně 250 Nm.

XM

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: BMW XM nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Mercedes E-Class Estate značně lehčí – 1 900 kg oproti 2 695 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 795 kg.

U objemu kufruMercedes E-Class Estate spíše více místa – 615 L oproti 527 L. Rozdíl činí přibližně 88 L.

Také u užitečného zatíženíMercedes E-Class Estate spíše navrch – 645 kg oproti 525 kg. Rozdíl činí přibližně 120 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mercedes E-Class Estate překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 554 700 Kč
E-Class Estate

Mercedes E-Class Estate

  • Typ motoru Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel MHEV
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon všech kol, Pohon zadních kol
  • Výkon HP 186 - 585 HP
  • Spotřeba l/100 km 1,7 - 7,9 L/100km
  • Elektrický dojezd 97 - 109 km
BMW XM
Mercedes E-Class Estate

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW XM

BMW XM je výjimečné prémiové SUV, které kombinuje ostře sportovní charakter s nápadným a sebevědomým designem. Interiér klade důraz na komfort a řidičský zážitek a pod kapotou najdete pokročilý hybridní pohon, který vozu dodává razantní charakter i rozumnou provozní účinnost.

Všechny informace

Mercedes E-Class Estate

Mercedes třídy E kombi nabízí elegantní a pohodlný interiér s velkým zavazadlovým prostorem, ideální pro delší cesty i rodinné použití. Je to vyspělý a bezpečný vůz s kultivovanou jízdou a důrazem na prémiový komfort a moderní technologie.

Všechny informace
BMW XM
Mercedes E-Class Estate

Náklady a spotřeba

Cena
3 430 700 - 4 704 200 Kč
Cena
1 554 700 - 3 598 900 Kč
Spotřeba l/100 km
4,7 - 5,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
1,7 - 7,9 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
78 - 80 km
Elektrický dojezd
97 - 109 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
105 - 119 g/km
co2
44 - 181 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Kombi
Počet sedadel
7
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 695 - 2 795 kg
Pohotovostní hmotnost
1 900 - 2 435 kg
Objem kufru
527 L
Objem kufru
460 - 615 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
2 005 mm
Šířka
1 880 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
505 - 525 kg
Užitečné zatížení
540 - 645 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel MHEV
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Výkon HP
476 - 748 HP
Výkon HP
186 - 585 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 5,1 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,1 - 8,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
700 - 1 000 Nm
Točivý moment
320 - 750 Nm
Počet válců
6 - 8
Počet válců
4 - 6
Výkon kW
350 - 550 kW
Výkon kW
137 - 430 kW
Objem motoru
2 998 - 4 395 cm3
Objem motoru
1 993 - 2 999 cm3

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
C, D
Třída účinnosti CO2
G, E, F, B, D
Značka
BMW
Značka
Mercedes-Benz
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.