VS

BMW Z4 vs Morgan Plus Four ve srovnání

Porovnejte výkon (340 HP vs 258 HP), kufr a cenu (1 283 600 Kč vs 1 947 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW Z4 nebo Morgan Plus Four?

BMW Z4 vs Morgan Plus Four: nejdůležitější rozdíly

BMW Z4

4,4 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • znatelně vyšší výkon
  • mírně úspornější
  • trochu rychlejší z 0 na 100 km/h
  • výrazně větší kufr
Všechny informace

Morgan Plus Four

  • značně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Z4

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

BMW Z4podstatně výhodu v ceně – začíná od 1 283 600 Kč , zatímco Morgan Plus Four je dostupný od 1 947 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 663 344 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW Z4 si vystačí s 6,9 L/100km a je tak mírně úspornější než Morgan Plus Four s 7 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,1 L/100km na 100 km.

Plus Four

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruBMW Z4 znatelně výhodu – nabízí 340 HP místo 258 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 82 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW Z4 trochu navrch – sprint zvládne za 4,5 s, zatímco Morgan Plus Four potřebuje 4,8 s. Je tedy přibližně o 0,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW Z4 táhne o něco silněji a nabízí 500 Nm místo 400 Nm. Rozdíl činí přibližně 100 Nm.

Z4

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 2 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Morgan Plus Four značně lehčí – 1 009 kg oproti 1 510 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 501 kg.

U objemu kufruBMW Z4 výrazně více místa – 281 L oproti 0 L. Rozdíl činí přibližně 281 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW Z4 překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 283 600 Kč
Z4

BMW Z4

  • Typ motoru : Benzín
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 197 - 340 HP
  • Spotřeba l/100 km : 6,9 - 8,5 L/100km
BMW Z4
Morgan Plus Four

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW Z4

The BMW Z4 is a taut, road-hugging roadster that pairs elegant, low-slung styling with a roof you can drop on a sunny whim, delivering that pure, wind-in-your-hair driving thrill few cars manage to match. It’s an ideal weekend companion for drivers who prefer engagement over practicality — bring good shoes rather than a lot of luggage, and you’ll get a grin every time you turn the wheel.

Všechny informace

Morgan Plus Four

The Morgan Plus Four is a charming, hand-built roadster that marries classic coachbuilt style with surprisingly sure-footed modern manners, ideal for buyers who want personality over anonymity. Its open-top theatrics and tactile controls turn every country lane into a small celebration, and while it isn’t for fans of bland practicality, it rewards enthusiasts with pure, unfiltered driving delight.

Všechny informace
BMW Z4
Morgan Plus Four

Náklady a spotřeba

Cena
1 283 600 - 1 929 300 Kč
Cena
1 947 000 - 2 025 200 Kč
Spotřeba l/100 km
6,9 - 8,5 L/100km
Spotřeba l/100 km
7 - 7,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
157 - 191 g/km
co2
159 - 165 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Roadster
Karoserie
Roadster
Počet sedadel
2
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 510 - 1 640 kg
Pohotovostní hmotnost
1 009 - 1 013 kg
Objem kufru
281 L
Objem kufru
0 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 864 mm
Šířka
1 650 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
215 - 235 kg
Užitečné zatížení
-

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
197 - 340 HP
Výkon HP
258 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,5 - 6,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,8 - 5,2 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
320 - 500 Nm
Točivý moment
350 - 400 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
4
Výkon kW
145 - 250 kW
Výkon kW
190 kW
Objem motoru
1 998 - 2 998 cm3
Objem motoru
1 998 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2020
Třída účinnosti CO2
F, G
Třída účinnosti CO2
F
Značka
BMW
Značka
Morgan
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.