VS

BMW Z4 vs Porsche Cayman ve srovnání

Porovnejte výkon (340 HP vs 500 HP), kufr a cenu (1 283 600 Kč vs 4 018 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW Z4 nebo Porsche Cayman?

BMW Z4 vs Porsche Cayman: nejdůležitější rozdíly

BMW Z4

4,4 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • podstatně úspornější
  • výrazněji větší kufr
Všechny informace

Porsche Cayman

  • znatelně vyšší výkon
  • viditelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • trochu lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Z4

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

BMW Z4podstatně výhodu v ceně – začíná od 1 283 600 Kč , zatímco Porsche Cayman je dostupný od 4 018 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 2 734 396 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW Z4 si vystačí s 6,9 L/100km a je tak podstatně úspornější než Porsche Cayman s 13 L/100km. Rozdíl je přibližně 6,1 L/100km na 100 km.

Cayman

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruPorsche Cayman znatelně výhodu – nabízí 500 HP místo 340 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 160 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Porsche Cayman viditelně navrch – sprint zvládne za 3,4 s, zatímco BMW Z4 potřebuje 4,5 s. Je tedy přibližně o 1,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW Z4 táhne mírně silněji a nabízí 500 Nm místo 450 Nm. Rozdíl činí přibližně 50 Nm.

Z4

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 2 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Porsche Cayman trochu lehčí – 1 490 kg oproti 1 510 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 20 kg.

U objemu kufruBMW Z4 výrazněji více místa – 281 L oproti 184 L. Rozdíl činí přibližně 97 L.

Také u užitečného zatíženíPorsche Cayman o něco navrch – 281 kg oproti 235 kg. Rozdíl činí přibližně 46 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW Z4 překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 283 600 Kč
Z4

BMW Z4

  • Typ motoru : Benzín
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 197 - 340 HP
  • Spotřeba l/100 km : 6,9 - 8,5 L/100km
BMW Z4
Porsche Cayman

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW Z4

The BMW Z4 is a taut, road-hugging roadster that pairs elegant, low-slung styling with a roof you can drop on a sunny whim, delivering that pure, wind-in-your-hair driving thrill few cars manage to match. It’s an ideal weekend companion for drivers who prefer engagement over practicality — bring good shoes rather than a lot of luggage, and you’ll get a grin every time you turn the wheel.

Všechny informace

Porsche Cayman

The Porsche Cayman stands out as a quintessential sports car, blending sleek design with dynamic handling. Its mid-engine layout provides an excellent balance and sharp agility that driving enthusiasts crave. Inside, the Cayman offers a refined and driver-focused interior, ensuring that every journey is an exhilarating experience.

Všechny informace
BMW Z4
Porsche Cayman

Náklady a spotřeba

Cena
1 283 600 - 1 929 300 Kč
Cena
4 018 000 Kč
Spotřeba l/100 km
6,9 - 8,5 L/100km
Spotřeba l/100 km
13 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
157 - 191 g/km
co2
295 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
54 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Roadster
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
2
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
2
Pohotovostní hmotnost
1 510 - 1 640 kg
Pohotovostní hmotnost
1 490 kg
Objem kufru
281 L
Objem kufru
184 L
Délka
-
Délka
4 456 mm
Šířka
1 864 mm
Šířka
1 822 mm
Výška
-
Výška
1 267 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
272 L
Užitečné zatížení
215 - 235 kg
Užitečné zatížení
281 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
197 - 340 HP
Výkon HP
500 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,5 - 6,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,4 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
315 km/h
Točivý moment
320 - 500 Nm
Točivý moment
450 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
6
Výkon kW
145 - 250 kW
Výkon kW
368 kW
Objem motoru
1 998 - 2 998 cm3
Objem motoru
3 996 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2021
Třída účinnosti CO2
F, G
Třída účinnosti CO2
G
Značka
BMW
Značka
Porsche
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.