VS

BYD Seal U vs XPeng G6 ve srovnání

Porovnejte výkon (324 HP vs 487 HP), kufr a cenu (1 012 500 Kč vs 1 103 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BYD Seal U nebo XPeng G6?

BYD Seal U vs XPeng G6: nejdůležitější rozdíly

BYD Seal U

4,1 (7 Hodnocení)
ohodnotit
  • mírně levnější
  • podstatně úspornější
  • mírně lehčí
Všechny informace

XPeng G6

4,7 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • znatelně vyšší výkon
  • minimálně delší dojezd
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • mírně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Seal U

BYD Seal U vs XPeng G6: přímé srovnání elektrických SUV pro rodiny i dálkaře

BYD Seal U a XPeng G6 jdou na stejné téma odlišným stylem – jeden vsází na klid a komfort, druhý na rychlé cesty a technickou výzbroj. BYD Seal U působí jako uvolněné rodinné SUV s velkorysou výbavou a nenápadnou, ale účinnou praktičností. XPeng G6 přidává ostřejší nástup výkonu a hlavně extrémně rychlé nabíjení, které snižuje čas strávený na cestách. Pokud řešíte BYD Seal U VS XPeng G6, jde v jádru o volbu mezi pohodovou každodenností a cestovatelským tempem. V následujících oblastech se proto soustředíme na to, jak tyto rozdíly skutečně pocítíte v běžném životě.

G6

Jízdní komfort a celkové naladění

BYD Seal U se cítí doma v klidném tempu: odpružení žehlí nerovnosti spíše měkčeji a kabina zůstává příjemně tichá i na dálnici. Na rozbitém asfaltu se umí lehce pohoupat, ale posádka zůstává v pohodě – tohle auto nechce stresovat. XPeng G6 je na příčných spárách a dlažbě znatelně tvrdší, zato drží karoserii pevněji pod kontrolou a ve vyšších rychlostech působí velmi stabilně. Hluková izolace je u obou zvládnutá, přesto má BYD na rovnoměrném tempu o chlup klidnější atmosféru. Pokud tedy preferujete měkké svezení a méně unavené uši, nakloní si vás BYD; když naopak chcete jistotu karoserie a méně náklonů, sedne víc G6.

Seal U

Kabina, prostor a vnímaná kvalita

V obou autech se vzadu sedí skvěle, XPeng G6 ale překvapí ještě štědřejším místem na kolena; jeho kupé profil však omezuje výšku nákladu v kufru. BYD Seal U má rovnou podlahu ve druhé řadě a působí rodinně přístupně, i když kufr samotný nepůsobí tak variabilně, jak by mnozí čekali. Pocitově je BYD teplejší a útulnější, se spoustou výbavy už v základu, zatímco XPeng sází na technicistní vzhled a čisté linie. G6 umí zklamat drobnými detaily typu slabší hedsight dozadu nebo skleněné střechy bez roletky v parnu. Pokud chcete prostornou zadní lavici a moderní dojem bez kompromisů v materiálech, XPeng je silný; když ale hledáte praktičtější rodinný dojem a přívětivější atmosféru, BYD bude bližší.

G6

Ovládání, obrazovky a asistenty

BYD Seal U boduje ostrým obrazem kamer a otočným středovým displejem, ale některé funkce jsou schované hlouběji v menu a vyžadují zvyk. XPeng G6 jde ještě dál v dotykové filozofii – základní volby jako zrcátka či vyhřívání často hledáte na obrazovce a menší přístrojový štít řidiče nemusí každému vyhovovat. Asistenty u obou značek umí být užitečné, avšak nejsou vždy konzistentně sladěné: u BYD se občas pere rozpoznávání limitů a udržování v pruhu, XPeng má tendenci působit nervózněji. V reálu to znamená spíše ruční korekce a vypínání vybraných funkcí podle chuti. Pokud chcete o něco přímočařejší kamerový systém a méně rozptylování, sedne BYD; pokud vám nevadí hlubší menu výměnou za tech‑fíčury, XPeng nabídne širší hřiště.

Seal U

Dálniční tempo, nabíjení a spotřeba

XPeng G6 je specialista na krátké zastávky: jeho architektura umožňuje opravdu rychlé DC nabíjení, takže reálné cestovní časy vychází skvěle i v horším počasí. Navíc má silný nástup výkonu, který dává jistotu při předjíždění a plně naložených jízdách. BYD Seal U vrací úder kultivovaností a úsporným projevem při ustálené rychlosti, takže mezi zastávkami ždíme energii velmi efektivně. Samotné rychlonabíjení je u BYD mírnější, což ocení spíš ti, kteří tráví na nabíječce méně času nebo nabíjejí přes noc; v některých trzích navíc existuje i plug‑in varianta pro ty, kteří chtějí jezdit denně na elektřinu a dálky pokrýt spalovacím rozšířením. Zkrátka: kdo honí minuty na trase, najde spojence v G6, kdo preferuje ticho, klid a rozumnou spotřebu, pochopí logiku Seal U.

Město, každodennost a pro koho se který hodí

Ve městě je BYD Seal U lehkonohý a přehledný díky kamerám a snadnému manévrování; na mokru ale umí přední náprava při prudší akceleraci proklouznout. XPeng G6 potěší kamerami i digitálním zrcátkem, nicméně slabší výhled dozadu a citelnější tvrdost na kostkách mu ubírají body; malý zadní stěrač nepomáhá. Z hlediska nákladů mívá BYD příznivější pořizovací cenu a v klidném režimu jezdí úsporně, XPeng kontruje dlouhou zárukou a rychlým dobíjením, které šetří čas. Shrnutí kupce: jestli chcete klidné, bohatě vybavené rodinné SUV pro pohodové kilometry a jednoduchý život s dětmi, sáhněte po BYD Seal U; pokud často jezdíte daleko, žijete u rychlonabíječek a oceníte rychlou akceleraci, bude lepší XPeng G6. Detaily, které za těmito dojmy stojí, rozkryjí technické rozdíly níže.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Seal U

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

BYD Seal Umírně výhodu v ceně – začíná od 1 012 500 Kč , zatímco XPeng G6 je dostupný od 1 103 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 91 400 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu BYD Seal U: s hodnotou 12,1 kWh/100km je podstatně efektivnější než XPeng G6 s 17,3 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 5,2 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje XPeng G6 minimálně více: ujede až 525 km, tedy přibližně o 25 km více než BYD Seal U.

G6

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruXPeng G6 znatelně výhodu – nabízí 487 HP místo 324 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 163 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má XPeng G6 značně navrch – sprint zvládne za 4,1 s, zatímco BYD Seal U potřebuje 5,9 s. Je tedy přibližně o 1,8 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: XPeng G6 táhne lehce silněji a nabízí 660 Nm místo 550 Nm. Rozdíl činí přibližně 110 Nm.

Seal U

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je BYD Seal U mírně lehčí – 1 940 kg oproti 2 065 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 125 kg.

U objemu kufruXPeng G6 mírně více místa – 571 L oproti 552 L. Rozdíl činí přibližně 19 L.

Také u užitečného zatíženíXPeng G6 o něco navrch – 475 kg oproti 410 kg. Rozdíl činí přibližně 65 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

XPeng G6 překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 103 900 Kč
G6

XPeng G6

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 252 - 487 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 17,3 - 18,4 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 455 - 525 km
BYD Seal U
XPeng G6

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BYD Seal U

BYD Seal U je elektromobil s výrazným, sportovně laděným designem a jistým projevem na silnici. Nabízí promyšlený interiér a praktičnost, která potěší jak při každodenním dojíždění, tak při delších výletech.

Všechny informace

XPeng G6

XPeng G6 přináší moderní elektrický zážitek s důrazem na komfort, prostornost a pokročilé asistenční systémy. Hodí se pro ty, kdo hledají praktické a dobře vybavené auto s přehledným uživatelským rozhraním a příjemným každodenním provozem.

Všechny informace
BYD Seal U
XPeng G6

Náklady a spotřeba

Cena
1 012 500 - 1 177 100 Kč
Cena
1 103 900 - 1 306 400 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
12,1 - 20,5 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
17,3 - 18,4 kWh/100km
Elektrický dojezd
70 - 500 km
Elektrický dojezd
455 - 525 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 71 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 940 - 2 147 kg
Pohotovostní hmotnost
2 065 - 2 220 kg
Objem kufru
425 - 552 L
Objem kufru
571 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 890 mm
Šířka
1 920 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
410 kg
Užitečné zatížení
470 - 475 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro, Plug-in hybrid
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
218 - 324 HP
Výkon HP
252 - 487 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,9 - 9,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,1 - 6,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
300 - 550 Nm
Točivý moment
440 - 660 Nm
Počet válců
4
Počet válců
-
Výkon kW
160 - 238 kW
Výkon kW
185 - 358 kW
Objem motoru
1 497 - 1 498 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 026
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
A, B
Třída účinnosti CO2
A
Značka
BYD
Značka
XPeng
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.