Porovnejte výkon (530 HP vs 544 HP), kufr a cenu (1 215 000 Kč vs 1 567 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BYD Seal nebo Polestar 4?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
BYD Seal má výrazněji výhodu v ceně – začíná od 1 215 000 Kč , zatímco Polestar 4 je dostupný od 1 567 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 352 180 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu BYD Seal: s hodnotou 15,4 kWh/100km je lehce efektivnější než Polestar 4 s 17,8 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 2,4 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Polestar 4 trochu více: ujede až 620 km, tedy přibližně o 50 km více než BYD Seal.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má Polestar 4 mírně výhodu – nabízí 544 HP místo 530 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 14 HP.
Oba modely zrychlují téměř stejně rychle – shodně 3,8 s z 0 na 100 km/h.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Polestar 4 táhne trochu silněji a nabízí 686 Nm místo 670 Nm. Rozdíl činí přibližně 16 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je BYD Seal o něco lehčí – 1 907 kg oproti 2 230 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 323 kg.
Také u užitečného zatížení má BYD Seal trochu navrch – 473 kg oproti 455 kg. Rozdíl činí přibližně 18 kg.
BYD Seal vítězí vyváženějším celkovým balíčkem v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
BYD Seal působí elegantně a moderně, s důrazem na aerodynamiku a prémiový interiér, který je pohodlný i praktický. Jako elektromobil nabízí plynulou akceleraci a tichý provoz, přičemž jeho výbava a jízdní komfort z něj dělají atraktivní volbu pro každodenní i delší cesty.
Všechny informacePolestar 4 působí jako elegantní coupé‑SUV se skandinávskou čistotou linií, která mu dodává moderní a sebevědomý výraz. Řízení je jisté a komfort vyvážený, zatímco interiér staví na kvalitních materiálech a přehledné, intuitivní ergonomii.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 215 000 - 1 366 900 Kč
|
Cena
1 567 200 - 1 769 800 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
15,4 - 18,2 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
17,8 - 18,7 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
460 - 570 km
|
Elektrický dojezd
590 - 620 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
94 kWh
|
|
co2
0 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Sedan
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
5
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 907 - 2 185 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 230 - 2 355 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
526 L
|
|
Délka
-
|
Délka
4 840 mm
|
|
Šířka
1 875 mm
|
Šířka
2 008 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
1 534 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
1 536 L
|
|
Užitečné zatížení
446 - 473 kg
|
Užitečné zatížení
455 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
|
|
Výkon HP
231 - 530 HP
|
Výkon HP
272 - 544 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 7,5 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 7,1 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
200 km/h
|
|
Točivý moment
360 - 670 Nm
|
Točivý moment
343 - 686 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
170 - 390 kW
|
Výkon kW
200 - 400 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2026
|
Modelový rok
2024
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
BYD
|
Značka
Polestar
|