VS

Chevrolet Corvette Coupe vs Maserati Levante ve srovnání

Porovnejte výkon (680 HP vs 430 HP), kufr a cenu (2 731 900 Kč vs 2 773 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Chevrolet Corvette Coupe nebo Maserati Levante?

Chevrolet Corvette Coupe vs Maserati Levante: nejdůležitější rozdíly

Chevrolet Corvette Coupe

  • mírně levnější
  • výrazněji vyšší výkon
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • znatelně lehčí
Všechny informace

Maserati Levante

5 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazněji úspornější
  • viditelně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Corvette Coupe

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Chevrolet Corvette Coupemírně výhodu v ceně – začíná od 2 731 900 Kč , zatímco Maserati Levante je dostupný od 2 773 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 41 219 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Maserati Levante si vystačí s 9,7 L/100km a je tak výrazněji úspornější než Chevrolet Corvette Coupe s 12,6 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,9 L/100km na 100 km.

Levante

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruChevrolet Corvette Coupe výrazněji výhodu – nabízí 680 HP místo 430 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 250 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Chevrolet Corvette Coupe podstatně navrch – sprint zvládne za 2,7 s, zatímco Maserati Levante potřebuje 5,2 s. Je tedy přibližně o 2,5 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Chevrolet Corvette Coupe táhne znatelně silněji a nabízí 806 Nm místo 580 Nm. Rozdíl činí přibližně 226 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Maserati Levante nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Chevrolet Corvette Coupe znatelně lehčí – 1 730 kg oproti 2 165 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 435 kg.

U objemu kufruMaserati Levante viditelně více místa – 580 L oproti 357 L. Rozdíl činí přibližně 223 L.

Také u užitečného zatíženíMaserati Levante zásadně navrch – 615 kg oproti 250 kg. Rozdíl činí přibližně 365 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Chevrolet Corvette Coupe nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 731 900 Kč
Corvette Coupe

Chevrolet Corvette Coupe

  • Typ motoru : Plný hybrid, Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol, Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 482 - 680 HP
  • Spotřeba l/100 km : 12,6 - 16,5 L/100km
Chevrolet Corvette Coupe
Maserati Levante

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Chevrolet Corvette Coupe

The Corvette is a head-turning American sports car that pairs sculpted, aggressive looks with a cockpit built for driving enjoyment, complete with a thunderous soundtrack that refuses to be ignored. It delivers near-supercar thrills without the fuss of exotic ownership, making it a tantalizing pick for buyers who want performance and personality in one package.

Všechny informace

Maserati Levante

The Maserati Levante blends Italian flair with SUV practicality, wrapped in sculpted lines and a throaty exhaust note that ensures it never goes unnoticed. It's a driver's SUV that favors emotion over spreadsheets, pairing a luxurious cabin with lively handling so even the daily commute feels like a cheeky weekend escape.

Všechny informace
Chevrolet Corvette Coupe
Maserati Levante

Náklady a spotřeba

Cena
2 731 900 - 4 615 600 Kč
Cena
2 773 100 - 3 716 300 Kč
Spotřeba l/100 km
12,6 - 16,5 L/100km
Spotřeba l/100 km
9,7 - 12,1 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
289 - 377 g/km
co2
221 - 273 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
80 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé
Karoserie
SUV
Počet sedadel
2
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
4
Pohotovostní hmotnost
1 730 - 1 907 kg
Pohotovostní hmotnost
2 165 - 2 184 kg
Objem kufru
355 - 357 L
Objem kufru
580 L
Délka
-
Délka
5 005 mm
Šířka
1 934 - 2 025 mm
Šířka
1 981 mm
Výška
-
Výška
1 693 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
193 - 250 kg
Užitečné zatížení
316 - 615 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plný hybrid, Benzín
Typ motoru
Benzín MHEV, Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
482 - 680 HP
Výkon HP
330 - 430 HP
Zrychlení 0–100 km/h
2,7 - 3,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,2 - 6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
245 - 264 km/h
Točivý moment
613 - 806 Nm
Točivý moment
450 - 580 Nm
Počet válců
8
Počet válců
4 - 6
Výkon kW
354 - 475 kW
Výkon kW
243 - 316 kW
Objem motoru
5 460 - 6 162 cm3
Objem motoru
1 995 - 2 979 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2023
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Chevrolet
Značka
Maserati
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.