VS

Chevrolet Corvette Coupe vs McLaren Super Series Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (646 HP vs 750 HP), kufr a cenu (2 731 900 Kč vs 7 595 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Chevrolet Corvette Coupe nebo McLaren Super Series Coupe?

Chevrolet Corvette Coupe vs McLaren Super Series Coupe: nejdůležitější rozdíly

Chevrolet Corvette Coupe

  • zásadně levnější
  • minimálně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • výrazně větší kufr
Všechny informace

McLaren Super Series Coupe

  • lehce vyšší výkon
  • minimálně úspornější
  • viditelně lehčí
Všechny informace

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Corvette Coupe

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Chevrolet Corvette Coupezásadně výhodu v ceně – začíná od 2 731 900 Kč , zatímco McLaren Super Series Coupe je dostupný od 7 595 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 4 863 682 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: McLaren Super Series Coupe si vystačí s 12,2 L/100km a je tak minimálně úspornější než Chevrolet Corvette Coupe s 12,6 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,4 L/100km na 100 km.

Super Series Coupe

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruMcLaren Super Series Coupe lehce výhodu – nabízí 750 HP místo 646 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 104 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Chevrolet Corvette Coupe minimálně navrch – sprint zvládne za 2,7 s, zatímco McLaren Super Series Coupe potřebuje 2,8 s. Je tedy přibližně o 0,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Chevrolet Corvette Coupe táhne trochu silněji a nabízí 806 Nm místo 800 Nm. Rozdíl činí přibližně 6 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 2 osob.

U pohotovostní hmotnosti je McLaren Super Series Coupe viditelně lehčí – 1 389 kg oproti 1 730 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 341 kg.

U objemu kufruChevrolet Corvette Coupe výrazně více místa – 357 L oproti 210 L. Rozdíl činí přibližně 147 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

Chevrolet Corvette Coupe vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 2 731 900 Kč
Corvette Coupe

Chevrolet Corvette Coupe

  • Typ motoru Plný hybrid, Benzín
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon všech kol, Pohon zadních kol
  • Výkon HP 482 - 646 HP
  • Spotřeba l/100 km 12,6 - 16,5 L/100km
Chevrolet Corvette Coupe
McLaren Super Series Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Chevrolet Corvette Coupe

Corvette kupé je ikonické sportovní auto, které kombinuje výrazný design s precizním jízdním chováním. Nabízí surový zážitek z jízdy a zároveň překvapivý komfort pro každodenní používání.

Všechny informace

McLaren Super Series Coupe

McLaren Super Series je vrcholné sportovní kupé britské značky, které kombinuje divoký charakter s precizním řízením a čistým aerodynamickým designem. Interiér je zaměřený na řidiče a nabízí vysoce kvalitní zpracování s moderními ovládacími prvky, takže poskytuje intenzivní jízdní zážitek jak na silnici, tak na okruhu.

Všechny informace
Chevrolet Corvette Coupe
McLaren Super Series Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
2 731 900 - 4 615 600 Kč
Cena
7 595 500 Kč
Spotřeba l/100 km
12,6 - 16,5 L/100km
Spotřeba l/100 km
12,2 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
289 - 377 g/km
co2
276 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
2
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 730 - 1 907 kg
Pohotovostní hmotnost
1 389 kg
Objem kufru
355 - 357 L
Objem kufru
210 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 934 - 2 025 mm
Šířka
2 161 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
193 - 250 kg
Užitečné zatížení
-

Motor a výkon

Typ motoru
Plný hybrid, Benzín
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
482 - 646 HP
Výkon HP
750 HP
Zrychlení 0–100 km/h
2,7 - 3,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
613 - 806 Nm
Točivý moment
800 Nm
Počet válců
8
Počet válců
8
Výkon kW
354 - 475 kW
Výkon kW
552 kW
Objem motoru
5 460 - 6 162 cm3
Objem motoru
3 994 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2023
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Chevrolet
Značka
McLaren
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.