VS

Citroen C3 Aircross vs Opel Mokka ve srovnání

Porovnejte výkon (145 HP vs 281 HP), kufr a cenu (478 300 Kč vs 680 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Citroen C3 Aircross nebo Opel Mokka?

Citroen C3 Aircross vs Opel Mokka: nejdůležitější rozdíly

Citroen C3 Aircross

4,4 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • jasně větší kufr
Všechny informace

Opel Mokka

4,1 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně vyšší výkon
  • minimálně úspornější
  • mírně úspornější
  • minimálně delší dojezd
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • trochu lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

C3 Aircross

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Citroen C3 Aircrossznačně výhodu v ceně – začíná od 478 300 Kč , zatímco Opel Mokka je dostupný od 680 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 202 548 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Opel Mokka si vystačí s 4,9 L/100km a je tak minimálně úspornější než Citroen C3 Aircross s 5,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,4 L/100km na 100 km.

U spotřeby elektřinyvýhodu Opel Mokka: s hodnotou 15,4 kWh/100km je mírně efektivnější než Citroen C3 Aircross s 16,1 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 0,7 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Opel Mokka minimálně více: ujede až 403 km, tedy přibližně o 3 km více než Citroen C3 Aircross.

Mokka

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruOpel Mokka podstatně výhodu – nabízí 281 HP místo 145 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 136 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Opel Mokka podstatně navrch – sprint zvládne za 5,9 s, zatímco Citroen C3 Aircross potřebuje 12,3 s. Je tedy přibližně o 6,4 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Opel Mokka táhne znatelně silněji a nabízí 345 Nm místo 230 Nm. Rozdíl činí přibližně 115 Nm.

C3 Aircross

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Opel Mokka trochu lehčí – 1 294 kg oproti 1 312 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 18 kg.

U objemu kufruCitroen C3 Aircross jasně více místa – 460 L oproti 350 L. Rozdíl činí přibližně 110 L.

Také u užitečného zatíženíCitroen C3 Aircross o něco navrch – 462 kg oproti 400 kg. Rozdíl činí přibližně 62 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Opel Mokka je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 680 800 Kč
Mokka

Opel Mokka

  • Typ motoru : Elektro, Benzín, Benzín MHEV
  • Převodovka : Automatická, Manuel
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 136 - 281 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,9 - 5,7 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 15,4 - 18,5 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 336 - 403 km
Citroen C3 Aircross
Opel Mokka

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Citroen C3 Aircross

Citroën C3 Aircross je praktický a prostorný crossover, který skvěle funguje v městském provozu i na delších cestách pro rodinu. Nabízí pohodlný posed, variabilní interiér a osobitý design, díky kterému nepůsobí fádně.

Všechny informace

Opel Mokka

Opel Mokka působí svěže a kompaktně, má výrazný vzhled, který upoutá pozornost jak ve městě, tak mimo něj. Interiér je promyšlený a praktický, nabízí příjemný komfort a přehledné moderní prvky pro každodenní používání.

Všechny informace
Citroen C3 Aircross
Opel Mokka

Náklady a spotřeba

Cena
478 300 - 853 000 Kč
Cena
680 800 - 1 197 600 Kč
Spotřeba l/100 km
5,3 - 5,9 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,9 - 5,7 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
16,1 - 18,1 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
15,4 - 18,5 kWh/100km
Elektrický dojezd
307 - 400 km
Elektrický dojezd
336 - 403 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 134 g/km
co2
0 - 129 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 312 - 1 608 kg
Pohotovostní hmotnost
1 294 - 1 672 kg
Objem kufru
460 L
Objem kufru
310 - 350 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 795 mm
Šířka
1 787 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
407 - 462 kg
Užitečné zatížení
388 - 400 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro, Benzín, Benzín MHEV
Typ motoru
Elektro, Benzín, Benzín MHEV
Převodovka
Automatická, Manuel
Převodovka
Automatická, Manuel
Detail převodovky
Redukční převodovka, Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka, Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
101 - 145 HP
Výkon HP
136 - 281 HP
Zrychlení 0–100 km/h
12,3 - 13 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,9 - 9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
125 - 230 Nm
Točivý moment
230 - 345 Nm
Počet válců
3
Počet válců
3
Výkon kW
74 - 107 kW
Výkon kW
100 - 207 kW
Objem motoru
1 199 cm3
Objem motoru
1 199 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 026
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
A, D
Třída účinnosti CO2
A, D, C
Značka
Citroen
Značka
Opel
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.