VS

Citroen C3 vs Fiat Qubo ve srovnání

Porovnejte výkon (113 HP vs 136 HP), kufr a cenu (404 800 Kč vs 620 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Citroen C3 nebo Fiat Qubo?

Citroen C3 vs Fiat Qubo: nejdůležitější rozdíly

Citroen C3

4,9 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • trochu úspornější
  • trochu úspornější
  • o něco rychlejší z 0 na 100 km/h
  • o něco lehčí
Všechny informace

Fiat Qubo

  • o něco vyšší výkon
  • minimálně delší dojezd
  • zásadně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

C3

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Citroen C3zásadně výhodu v ceně – začíná od 404 800 Kč , zatímco Fiat Qubo je dostupný od 620 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 215 207 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Citroen C3 si vystačí s 5 L/100km a je tak trochu úspornější než Fiat Qubo s 5,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,3 L/100km na 100 km.

U spotřeby elektřinyvýhodu Citroen C3: s hodnotou 16,7 kWh/100km je trochu efektivnější než Fiat Qubo s 18 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 1,3 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Fiat Qubo minimálně více: ujede až 340 km, tedy přibližně o 15 km více než Citroen C3.

Qubo

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruFiat Qubo o něco výhodu – nabízí 136 HP místo 113 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 23 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Citroen C3 o něco navrch – sprint zvládne za 9,9 s, zatímco Fiat Qubo potřebuje 11,3 s. Je tedy přibližně o 1,4 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Fiat Qubo táhne jasně silněji a nabízí 300 Nm místo 205 Nm. Rozdíl činí přibližně 95 Nm.

C3

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Fiat Qubo nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Citroen C3 o něco lehčí – 1 226 kg oproti 1 401 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 175 kg.

U objemu kufruFiat Qubo zásadně více místa – 1 900 L oproti 310 L. Rozdíl činí přibližně 1 590 L.

Také u užitečného zatíženíFiat Qubo výrazně navrch – 735 kg oproti 423 kg. Rozdíl činí přibližně 312 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Fiat Qubo nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 620 000 Kč
Qubo

Fiat Qubo

  • Typ motoru : Diesel, Benzín, Elektro
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 100 - 136 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,3 - 6,6 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 18 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 340 km
Citroen C3
Fiat Qubo

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Citroen C3

Citroën C3 je oblíbený městský hatchback, který zaujme výrazným francouzským designem a pohodlným naladěním podvozku. Nabízí praktičnost a variabilitu pro každodenní ježdění, přičemž se vyznačuje příjemnou jízdou a možnostmi personalizace, které mu dodávají osobitý charakter.

Všechny informace

Fiat Qubo

The Fiat Qubo is a compact, boxy people carrier that makes daily chores feel less like a battle, with a surprisingly roomy interior and clever sliding doors that make loading kids or shopping embarrassingly simple. It’s not trying to be a sports car — instead it’s a sensible, easy-to-park city partner that rewards practicality with low running costs and a cheery Italian twinkle.

Všechny informace
Citroen C3
Fiat Qubo

Náklady a spotřeba

Cena
404 800 - 726 400 Kč
Cena
620 000 - 1 025 100 Kč
Spotřeba l/100 km
5 - 5,6 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,3 - 6,6 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
16,7 - 17,2 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
18 kWh/100km
Elektrický dojezd
212 - 325 km
Elektrický dojezd
340 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 126 g/km
co2
0 - 150 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Vysoké kombi
Počet sedadel
2 - 5
Počet sedadel
5 - 7
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 226 - 1 518 kg
Pohotovostní hmotnost
1 401 - 1 736 kg
Objem kufru
310 L
Objem kufru
1 355 - 1 900 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 755 mm
Šířka
1 848 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
227 - 423 kg
Užitečné zatížení
554 - 735 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro, Benzín, Benzín MHEV
Typ motoru
Diesel, Benzín, Elektro
Převodovka
Automatická, Manuel
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka, Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka, Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
101 - 113 HP
Výkon HP
100 - 136 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9,9 - 12 s
Zrychlení 0–100 km/h
11,3 - 13,4 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
120 - 205 Nm
Točivý moment
205 - 300 Nm
Počet válců
3
Počet válců
4
Výkon kW
74 - 83 kW
Výkon kW
74 - 100 kW
Objem motoru
1 199 cm3
Objem motoru
1 199 - 1 499 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 026
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A, D, C
Třída účinnosti CO2
E, A
Značka
Citroen
Značka
Fiat
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.