Porovnejte výkon (113 HP vs 435 HP), kufr a cenu (404 800 Kč vs 1 088 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Citroen C3 nebo MG MG4?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
Citroen C3 má zásadně výhodu v ceně – začíná od 404 800 Kč , zatímco MG MG4 je dostupný od 1 088 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 683 599 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu MG MG4: s hodnotou 16,1 kWh/100km je minimálně efektivnější než Citroen C3 s 16,7 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 0,6 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje MG MG4 zásadně více: ujede až 545 km, tedy přibližně o 220 km více než Citroen C3.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má MG MG4 zásadně výhodu – nabízí 435 HP místo 113 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 322 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má MG MG4 podstatně navrch – sprint zvládne za 3,8 s, zatímco Citroen C3 potřebuje 9,9 s. Je tedy přibližně o 6,1 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: MG MG4 táhne podstatně silněji a nabízí 600 Nm místo 205 Nm. Rozdíl činí přibližně 395 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Citroen C3 zásadně lehčí – 1 226 kg oproti 1 755 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 529 kg.
Také u užitečného zatížení má MG MG4 mírně navrch – 448 kg oproti 423 kg. Rozdíl činí přibližně 25 kg.
MG MG4 tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Citroën C3 je oblíbený městský hatchback, který zaujme výrazným francouzským designem a pohodlným naladěním podvozku. Nabízí praktičnost a variabilitu pro každodenní ježdění, přičemž se vyznačuje příjemnou jízdou a možnostmi personalizace, které mu dodávají osobitý charakter.
Všechny informaceMG4 je kompaktní elektromobil, který kombinuje praktický vnitřní prostor s příjemnou a sebevědomou jízdou pro každodenní použití. Moderní design karoserie a přehledné ovládací prvky v interiéru dělají z MG4 rozumnou volbu pro ty, kdo hledají dostupné a uživatelsky přívětivé auto.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
404 800 - 726 400 Kč
|
Cena
1 088 400 - 1 189 700 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
5 - 5,6 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
16,7 - 17,2 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
16,1 - 19 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
212 - 325 km
|
Elektrický dojezd
405 - 545 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 - 126 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
Hatchback
|
|
Počet sedadel
2 - 5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 226 - 1 518 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 755 - 1 810 kg
|
|
Objem kufru
310 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 755 mm
|
Šířka
1 836 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
227 - 423 kg
|
Užitečné zatížení
448 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro, Benzín, Benzín MHEV
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická, Manuel
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka, Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
101 - 113 HP
|
Výkon HP
190 - 435 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
9,9 - 12 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 7,5 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
120 - 205 Nm
|
Točivý moment
350 - 600 Nm
|
|
Počet válců
3
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
74 - 83 kW
|
Výkon kW
140 - 320 kW
|
|
Objem motoru
1 199 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 024 - 2 026
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
A, D, C
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Citroen
|
Značka
MG
|