VS

Citroen C3 vs Opel Frontera ve srovnání

Porovnejte výkon (113 HP vs 145 HP), kufr a cenu (404 800 Kč vs 612 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Citroen C3 nebo Opel Frontera?

Citroen C3 vs Opel Frontera: nejdůležitější rozdíly

Citroen C3

4,9 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • trochu úspornější
  • o něco lehčí
Všechny informace

Opel Frontera

4,5 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • znatelně vyšší výkon
  • minimálně úspornější
  • viditelně delší dojezd
  • minimálně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • jasně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

C3

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Citroen C3zásadně výhodu v ceně – začíná od 404 800 Kč , zatímco Opel Frontera je dostupný od 612 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 207 612 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Citroen C3 si vystačí s 5 L/100km a je tak trochu úspornější než Opel Frontera s 5,2 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,2 L/100km na 100 km.

U spotřeby elektřinyvýhodu Opel Frontera: s hodnotou 15,8 kWh/100km je minimálně efektivnější než Citroen C3 s 16,7 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 0,9 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Opel Frontera viditelně více: ujede až 408 km, tedy přibližně o 83 km více než Citroen C3.

Frontera

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruOpel Frontera znatelně výhodu – nabízí 145 HP místo 113 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 32 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Opel Frontera minimálně navrch – sprint zvládne za 9,1 s, zatímco Citroen C3 potřebuje 9,9 s. Je tedy přibližně o 0,8 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Opel Frontera táhne spíše silněji a nabízí 230 Nm místo 205 Nm. Rozdíl činí přibližně 25 Nm.

C3

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Opel Frontera nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Citroen C3 o něco lehčí – 1 226 kg oproti 1 394 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 168 kg.

U objemu kufruOpel Frontera jasně více místa – 460 L oproti 310 L. Rozdíl činí přibližně 150 L.

Také u užitečného zatíženíOpel Frontera výrazněji navrch – 570 kg oproti 423 kg. Rozdíl činí přibližně 147 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Opel Frontera tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 612 500 Kč
Frontera

Opel Frontera

  • Typ motoru : Elektro, Benzín MHEV
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 110 - 145 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,2 - 5,3 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 15,8 - 18,3 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 308 - 408 km
Citroen C3
Opel Frontera

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Citroen C3

Citroën C3 je oblíbený městský hatchback, který zaujme výrazným francouzským designem a pohodlným naladěním podvozku. Nabízí praktičnost a variabilitu pro každodenní ježdění, přičemž se vyznačuje příjemnou jízdou a možnostmi personalizace, které mu dodávají osobitý charakter.

Všechny informace

Opel Frontera

Frontera je robustní a praktické SUV od Opelu, které nabízí schopnosti i mimo silnice a zároveň rozumné jízdní pohodlí pro běžné používání. Hodí se pro ty, kdo hledají odolné a jednoduché auto s přímým charakterem spíše než prémiovou výbavu.

Všechny informace
Citroen C3
Opel Frontera

Náklady a spotřeba

Cena
404 800 - 726 400 Kč
Cena
612 500 - 885 900 Kč
Spotřeba l/100 km
5 - 5,6 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,2 - 5,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
16,7 - 17,2 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
15,8 - 18,3 kWh/100km
Elektrický dojezd
212 - 325 km
Elektrický dojezd
308 - 408 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 126 g/km
co2
0 - 119 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
2 - 5
Počet sedadel
5 - 7
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 226 - 1 518 kg
Pohotovostní hmotnost
1 394 - 1 610 kg
Objem kufru
310 L
Objem kufru
460 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 755 mm
Šířka
1 795 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
227 - 423 kg
Užitečné zatížení
436 - 570 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro, Benzín, Benzín MHEV
Typ motoru
Elektro, Benzín MHEV
Převodovka
Automatická, Manuel
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka, Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
101 - 113 HP
Výkon HP
110 - 145 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9,9 - 12 s
Zrychlení 0–100 km/h
9,1 - 14,2 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
120 - 205 Nm
Točivý moment
125 - 230 Nm
Počet válců
3
Počet válců
3
Výkon kW
74 - 83 kW
Výkon kW
81 - 107 kW
Objem motoru
1 199 cm3
Objem motoru
1 199 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 026
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
A, D, C
Třída účinnosti CO2
A, D
Značka
Citroen
Značka
Opel
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.