VS

Citroen C4 vs Jeep Compass ve srovnání

Porovnejte výkon (156 HP vs 225 HP), kufr a cenu (611 200 Kč vs 1 010 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Citroen C4 nebo Jeep Compass?

Citroen C4 vs Jeep Compass: nejdůležitější rozdíly

Citroen C4

4,6 (7 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • o něco úspornější
  • o něco lehčí
Všechny informace

Jeep Compass

2,7 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • viditelně vyšší výkon
  • podstatně úspornější
  • spíše delší dojezd
  • trochu větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By

C4

Citroen C4 VS Jeep Compass — kdo sedne lépe vašemu životnímu stylu?

Porovnání Citroen C4 a Jeep Compass je vlastně střetem dvou přístupů: Citroën chce vaše každodenní dojíždění změnit v pohodlnou plavbu, zatímco Jeep vsází na víc místa, výraznější image a širší paletu pohonů. Citroen C4 cílí na řidiče, kteří chtějí měkké odpružení, tiché cestování a dobrý poměr výbavy za peníze. Jeep Compass zase osloví ty, kdo potřebují víc prostoru pro pasažéry a zavazadla nebo preferují elektrické varianty s tichým chodem. V tomto textu uvidíte, kde jeden model výrazně převažuje a kde jde hlavně o kompromis mezi komfortem a praktičností.

Compass

Jízdní charakter a ovladatelnost

Citroen C4 se chová jako rozmazlený dálniční cestovatel — měkké reakce, jemné tlumení nerovností a lehká, nevyčerpávající řízení. Jeep Compass působí celkově robustněji a přece jen stabilněji, zejména v elektrických verzích, ale řidičského nadšení nepřidá: řízení je spíš neutrální než přesné. V praxi to znamená, že Citroen více odpustí v městě a na delších rovinkách, kde chcete „nechat auto jet“, zatímco Compass dá přednost prostoru a jistotě směru, byť bez sportovní hravosti. Pokud hledáte angažující řízení, ani jeden z nich vás hluboce neuspokojí, ale jejich přístupy k pohodlí a jistotě jízdy jsou jasně odlišné.

C4

Komfort sedadel a prostor v kabině

Citroen C4 vyniká měkkým, vyloženě pohodlným posedem a sedadly navrženými pro dlouhé přesuny; interiér působí „welfare“ dojmem. Jeep Compass zase nabízí znatelně více místa vzadu a větší kufr, takže cestující na zadních sedadlech sedí volněji a rodinný náklad se do vozu vejde bez kreativního skládání. Citroen má ale tu výhodu, že pruží a zbavuje těla únavy — za cenu menší hlavyprostoru vzadu kvůli sportovně stáhnuté linii střechy. Pro dvojici řidičů, kteří často vozí dospělé pasažéry, je Compass praktičtější, zatímco pro páry nebo samotné dojíždějící bude C4 příjemnější.

Compass

Praktičnost, ovládání a každodenní uživatelský komfort

V praktickém užívání se Citroen osvědčí jednoduchostí ovládání — fyzické točítka a přehledné rozložení usnadňují každodenní manévry a rychlé korekce klimatu. Jeep Compass nabízí modernější a větší displej s množstvím funkcí, ale ergonomicky je panel dál od očí a některé ovládací prvky působí méně kvalitně. V městě je Citroen o něco obratnější díky menší hmotnosti a kompaktnějšímu pocitu, zatímco Compass je širší a parkuje se obtížněji, ale zase odmění lepší organizací úložných prostor a variabilní zadní lavicí. Oba vozy mají bezdrátové propojení telefonu, ale v každodenní praxi působí Citroen tišeji a intuitivněji; Compass dává více možností pro rodiny, které potřebují flexibilitu.

C4

Dálniční chování a hlučnost na dlouhé trase

Na dálnici Citroen C4 ukazuje své silné stránky: kultivovaný, tichý chod a komfortní odpružení dělají z dlouhého přesunu méně vyčerpávající zážitek. Jeep Compass mohou ocenit ti, kdo preferují větší vnitřní klid v elektrických verzích — BEV verze je skoro neslyšitelná a potěší také funkcí jednopedálového řízení. Tam, kde C4 zase trochu kývá nebo působí měkce v ostřejší jízdě, Compass působí pevněji, což udržuje jistotu v přímém vedení i při vyšších rychlostech. Volba mezi nimi na dálniční jízdě se tedy točí kolem toho, zda dáváte přednost „lůžkovému komfortu“ Citroënu, nebo většímu prostoru a tichu v elektrickém Compassu.

Compass

Pro koho je který vůz nejvhodnější

Citroen C4 je pro vás, pokud upřednostňujete měkké odpružení, nízké provozní náklady a pohodlí při každodenním dojíždění; potěší ty, kdo hledají „komfortní kokón“ v kompaktním balení. Jeep Compass se hodí tam, kde je priorita většího zadního prostoru, většího kufru a možnosti zvolit elektrický pohon s klidným chodem — rodiny a ti, kdo vozí pravidelně dospělé spolucestující, to ocení nejvíc. Oba vozy přinášejí kompromisy: Citroën dává více za jízdu samotnou, Jeep víc za praktičnost a rozmanitost pohonů. Pokud chcete podrobné údaje o výkonu, dojezdu, hmotnostech a spotřebě pro rozhodnutí mezi těmito směry, technická část porovnání vám dá přesné měřítko pro další volbu.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

C4

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Citroen C4výrazně výhodu v ceně – začíná od 611 200 Kč , zatímco Jeep Compass je dostupný od 1 010 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 399 019 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Jeep Compass si vystačí s 3 L/100km a je tak podstatně úspornější než Citroen C4 s 4,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,7 L/100km na 100 km.

U spotřeby elektřinyvýhodu Citroen C4: s hodnotou 14,6 kWh/100km je o něco efektivnější než Jeep Compass s 17,5 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 2,9 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Jeep Compass spíše více: ujede až 500 km, tedy přibližně o 73 km více než Citroen C4.

Compass

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruJeep Compass viditelně výhodu – nabízí 225 HP místo 156 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 69 HP.

Oba modely zrychlují téměř stejně rychle – shodně 8 s z 0 na 100 km/h.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Jeep Compass táhne jasně silněji a nabízí 345 Nm místo 270 Nm. Rozdíl činí přibližně 75 Nm.

C4

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Citroen C4 o něco lehčí – 1 403 kg oproti 1 667 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 264 kg.

U objemu kufruJeep Compass trochu více místa – 550 L oproti 510 L. Rozdíl činí přibližně 40 L.

Také u užitečného zatíženíJeep Compass lehce navrch – 473 kg oproti 406 kg. Rozdíl činí přibližně 67 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Jeep Compass tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 010 200 Kč
Compass

Jeep Compass

  • Typ motoru Benzín MHEV, Elektro, Plug-in hybrid
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon předních kol
  • Výkon HP 145 - 225 HP
  • Spotřeba l/100 km 3 - 5,6 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km 17,5 kWh/100km
  • Elektrický dojezd 95 - 500 km
Citroen C4
Jeep Compass

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Citroen C4

Citroën C4 vyniká odvážným designem a pohodlným, dobře odhlučněným interiérem, který dává pocit komfortu i na delších trasách. Nabízí vyváženou jízdní kulturu a praktičnost pro každodenní provoz, takže se hodí pro řidiče, kteří ocení pohodlí a snadnou ovladatelnost.

Všechny informace

Jeep Compass

Jeep Compass nabízí výrazný terénní vzhled a pohodlný interiér, který dobře funguje jak ve městě, tak na delších trasách. Jeho jízdní charakter je vyvážený mezi komfortem a schopnostmi mimo zpevněné cesty, takže je vhodný pro ty, kdo chtějí univerzální SUV s americkým charakterem.

Všechny informace
Citroen C4
Jeep Compass

Náklady a spotřeba

Cena
611 200 - 950 500 Kč
Cena
1 010 200 - 1 276 100 Kč
Spotřeba l/100 km
4,7 - 4,8 L/100km
Spotřeba l/100 km
3 - 5,6 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
14,6 - 15,3 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
17,5 kWh/100km
Elektrický dojezd
354 - 427 km
Elektrický dojezd
95 - 500 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 108 g/km
co2
0 - 127 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 403 - 1 652 kg
Pohotovostní hmotnost
1 667 - 2 198 kg
Objem kufru
380 - 510 L
Objem kufru
550 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 800 - 1 834 mm
Šířka
1 928 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
379 - 406 kg
Užitečné zatížení
472 - 473 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro, Benzín MHEV
Typ motoru
Benzín MHEV, Elektro, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
110 - 156 HP
Výkon HP
145 - 225 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 10,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 10 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
205 - 270 Nm
Točivý moment
230 - 345 Nm
Počet válců
3
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
81 - 115 kW
Výkon kW
107 - 165 kW
Objem motoru
1 199 cm3
Objem motoru
1 199 - 1 596 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
A, C
Třída účinnosti CO2
D, A, B
Značka
Citroen
Značka
Jeep
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.