VS

Citroen C4 vs Mitsubishi Grandis ve srovnání

Porovnejte výkon (156 HP vs 158 HP), kufr a cenu (607 400 Kč vs 744 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Citroen C4 nebo Mitsubishi Grandis?

Citroen C4 vs Mitsubishi Grandis: nejdůležitější rozdíly

Citroen C4

4,7 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • jasně levnější
  • spíše rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Mitsubishi Grandis

4,1 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • minimálně vyšší výkon
  • minimálně úspornější
  • mírně lehčí
  • lehce větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

C4

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Citroen C4jasně výhodu v ceně – začíná od 607 400 Kč , zatímco Mitsubishi Grandis je dostupný od 744 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 136 720 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mitsubishi Grandis si vystačí s 4,3 L/100km a je tak minimálně úspornější než Citroen C4 s 4,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,4 L/100km na 100 km.

Grandis

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruMitsubishi Grandis minimálně výhodu – nabízí 158 HP místo 156 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 2 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Citroen C4 spíše navrch – sprint zvládne za 8 s, zatímco Mitsubishi Grandis potřebuje 9,1 s. Je tedy přibližně o 1,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Citroen C4 táhne trochu silněji a nabízí 270 Nm místo 265 Nm. Rozdíl činí přibližně 5 Nm.

C4

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Mitsubishi Grandis mírně lehčí – 1 359 kg oproti 1 403 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 44 kg.

U objemu kufruMitsubishi Grandis lehce více místa – 576 L oproti 510 L. Rozdíl činí přibližně 66 L.

Také u užitečného zatíženíMitsubishi Grandis o něco navrch – 459 kg oproti 406 kg. Rozdíl činí přibližně 53 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Citroen C4 je v celkovém hodnocení jasně vpředu v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 607 400 Kč
C4

Citroen C4

  • Typ motoru : Elektro, Benzín MHEV
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 110 - 156 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,7 - 4,8 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 14,6 - 15,3 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 354 - 427 km
Citroen C4
Mitsubishi Grandis

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Citroen C4

Citroën C4 vyniká odvážným designem a pohodlným, dobře odhlučněným interiérem, který dává pocit komfortu i na delších trasách. Nabízí vyváženou jízdní kulturu a praktičnost pro každodenní provoz, takže se hodí pro řidiče, kteří ocení pohodlí a snadnou ovladatelnost.

Všechny informace

Mitsubishi Grandis

Mitsubishi je značka, která si u českých řidičů vybudovala pověst spolehlivého a odolného auta vhodného do běžného provozu i na náročnější tratě. Nabízí rozumně pojatá řešení zaměřená na dlouhodobou hodnotu a nízké provozní starosti.

Všechny informace
Citroen C4
Mitsubishi Grandis

Náklady a spotřeba

Cena
607 400 - 950 500 Kč
Cena
744 100 - 1 042 900 Kč
Spotřeba l/100 km
4,7 - 4,8 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,3 - 6,1 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
14,6 - 15,3 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
354 - 427 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 108 g/km
co2
98 - 138 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 403 - 1 652 kg
Pohotovostní hmotnost
1 359 - 1 525 kg
Objem kufru
380 - 510 L
Objem kufru
492 - 576 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 800 - 1 834 mm
Šířka
1 797 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
379 - 406 kg
Užitečné zatížení
395 - 459 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro, Benzín MHEV
Typ motoru
Benzín MHEV, Plný hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
110 - 156 HP
Výkon HP
140 - 158 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 10,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
9,1 - 10,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
205 - 270 Nm
Točivý moment
245 - 265 Nm
Počet válců
3
Počet válců
4
Výkon kW
81 - 115 kW
Výkon kW
104 - 116 kW
Objem motoru
1 199 cm3
Objem motoru
1 333 - 1 789 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
A, C
Třída účinnosti CO2
D, E, C
Značka
Citroen
Značka
Mitsubishi
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.