VS

Citroen C4 vs Toyota Yaris ve srovnání

Porovnejte výkon (156 HP vs 280 HP), kufr a cenu (607 400 Kč vs 645 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Citroen C4 nebo Toyota Yaris?

Citroen C4 vs Toyota Yaris: nejdůležitější rozdíly

Citroen C4

4,7 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • minimálně levnější
  • značně větší kufr
Všechny informace

Toyota Yaris

3,9 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně vyšší výkon
  • znatelně úspornější
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • viditelně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

C4

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Citroen C4minimálně výhodu v ceně – začíná od 607 400 Kč , zatímco Toyota Yaris je dostupný od 645 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 38 231 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Toyota Yaris si vystačí s 3,8 L/100km a je tak znatelně úspornější než Citroen C4 s 4,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,9 L/100km na 100 km.

Yaris

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruToyota Yaris výrazně výhodu – nabízí 280 HP místo 156 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 124 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Toyota Yaris výrazně navrch – sprint zvládne za 5,5 s, zatímco Citroen C4 potřebuje 8 s. Je tedy přibližně o 2,5 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Toyota Yaris táhne znatelně silněji a nabízí 390 Nm místo 270 Nm. Rozdíl činí přibližně 120 Nm.

C4

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Toyota Yaris viditelně lehčí – 1 090 kg oproti 1 403 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 313 kg.

U objemu kufruCitroen C4 značně více místa – 510 L oproti 286 L. Rozdíl činí přibližně 224 L.

Také u užitečného zatíženíToyota Yaris viditelně navrch – 525 kg oproti 406 kg. Rozdíl činí přibližně 119 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Toyota Yaris překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 645 600 Kč
Yaris

Toyota Yaris

  • Typ motoru : Plný hybrid, Benzín
  • Převodovka : Automatická, Manuel
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 116 - 280 HP
  • Spotřeba l/100 km : 3,8 - 8,7 L/100km
Citroen C4
Toyota Yaris

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Citroen C4

Citroën C4 vyniká odvážným designem a pohodlným, dobře odhlučněným interiérem, který dává pocit komfortu i na delších trasách. Nabízí vyváženou jízdní kulturu a praktičnost pro každodenní provoz, takže se hodí pro řidiče, kteří ocení pohodlí a snadnou ovladatelnost.

Všechny informace

Toyota Yaris

Yaris je kompaktní a praktické městské auto, které vyniká spolehlivostí a nízkými provozními náklady. Hodí se pro každodenní ježdění i delší cesty díky pohodlnému interiéru a přehlednému ovládání.

Všechny informace
Citroen C4
Toyota Yaris

Náklady a spotřeba

Cena
607 400 - 950 500 Kč
Cena
645 600 - 1 204 900 Kč
Spotřeba l/100 km
4,7 - 4,8 L/100km
Spotřeba l/100 km
3,8 - 8,7 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
14,6 - 15,3 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
354 - 427 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 108 g/km
co2
87 - 197 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
4 - 5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 403 - 1 652 kg
Pohotovostní hmotnost
1 090 - 1 356 kg
Objem kufru
380 - 510 L
Objem kufru
141 - 286 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 800 - 1 834 mm
Šířka
1 745 - 1 805 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
379 - 406 kg
Užitečné zatížení
289 - 525 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro, Benzín MHEV
Typ motoru
Plný hybrid, Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická, Manuel
Detail převodovky
Redukční převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
CVT převodovka, Manuální převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
110 - 156 HP
Výkon HP
116 - 280 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 10,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 9,7 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
205 - 270 Nm
Točivý moment
390 Nm
Počet válců
3
Počet válců
3
Výkon kW
81 - 115 kW
Výkon kW
85 - 206 kW
Objem motoru
1 199 cm3
Objem motoru
1 490 - 1 618 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A, C
Třída účinnosti CO2
B, G
Značka
Citroen
Značka
Toyota
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.