VS

Citroen C5 Aircross vs Opel Mokka ve srovnání

Porovnejte výkon (225 HP vs 281 HP), kufr a cenu (860 600 Kč vs 680 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Citroen C5 Aircross nebo Opel Mokka?

Citroen C5 Aircross vs Opel Mokka: nejdůležitější rozdíly

Citroen C5 Aircross

3,9 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně úspornější
  • jasně delší dojezd
  • jasně větší kufr
Všechny informace

Opel Mokka

4,1 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • jasně levnější
  • o něco vyšší výkon
  • o něco úspornější
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • znatelně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

C5 Aircross

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Opel Mokkajasně výhodu v ceně – začíná od 680 800 Kč , zatímco Citroen C5 Aircross je dostupný od 860 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 179 761 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Citroen C5 Aircross si vystačí s 2,5 L/100km a je tak podstatně úspornější než Opel Mokka s 4,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,4 L/100km na 100 km.

U spotřeby elektřinyvýhodu Opel Mokka: s hodnotou 15,4 kWh/100km je o něco efektivnější než Citroen C5 Aircross s 17 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 1,6 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Citroen C5 Aircross jasně více: ujede až 520 km, tedy přibližně o 117 km více než Opel Mokka.

Mokka

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruOpel Mokka o něco výhodu – nabízí 281 HP místo 225 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 56 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Opel Mokka zásadně navrch – sprint zvládne za 5,9 s, zatímco Citroen C5 Aircross potřebuje 8,3 s. Je tedy přibližně o 2,4 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Opel Mokka táhne lehce silněji a nabízí 345 Nm místo 300 Nm. Rozdíl činí přibližně 45 Nm.

C5 Aircross

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Opel Mokka znatelně lehčí – 1 294 kg oproti 1 629 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 335 kg.

U objemu kufruCitroen C5 Aircross jasně více místa – 565 L oproti 350 L. Rozdíl činí přibližně 215 L.

Také u užitečného zatíženíCitroen C5 Aircross spíše navrch – 471 kg oproti 400 kg. Rozdíl činí přibližně 71 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Citroen C5 Aircross je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 860 600 Kč
C5 Aircross

Citroen C5 Aircross

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Elektro, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 145 - 225 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,5 - 5,4 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 17 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 81 - 520 km
Citroen C5 Aircross
Opel Mokka

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Citroen C5 Aircross

Citroën C5 Aircross nabídne pohodlný a uhlazený podvozek, který promění každodenní cestování v klidnou a komfortní zkušenost. Prostorný a prakticky řešený interiér s promyšlenými úložnými prostory z něj dělá výbornou volbu pro rodiny i aktivní uživatele.

Všechny informace

Opel Mokka

Opel Mokka působí svěže a kompaktně, má výrazný vzhled, který upoutá pozornost jak ve městě, tak mimo něj. Interiér je promyšlený a praktický, nabízí příjemný komfort a přehledné moderní prvky pro každodenní používání.

Všechny informace
Citroen C5 Aircross
Opel Mokka

Náklady a spotřeba

Cena
860 600 - 1 270 000 Kč
Cena
680 800 - 1 197 600 Kč
Spotřeba l/100 km
2,5 - 5,4 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,9 - 5,7 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
17 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
15,4 - 18,5 kWh/100km
Elektrický dojezd
81 - 520 km
Elektrický dojezd
336 - 403 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 121 g/km
co2
0 - 129 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 629 - 2 184 kg
Pohotovostní hmotnost
1 294 - 1 672 kg
Objem kufru
565 L
Objem kufru
310 - 350 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 870 mm
Šířka
1 787 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
446 - 471 kg
Užitečné zatížení
388 - 400 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Elektro, Plug-in hybrid
Typ motoru
Elektro, Benzín, Benzín MHEV
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická, Manuel
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka, Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
145 - 225 HP
Výkon HP
136 - 281 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,3 - 11,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,9 - 9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
230 - 300 Nm
Točivý moment
230 - 345 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
3
Výkon kW
107 - 165 kW
Výkon kW
100 - 207 kW
Objem motoru
1 199 - 1 598 cm3
Objem motoru
1 199 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
D, A, B
Třída účinnosti CO2
A, D, C
Značka
Citroen
Značka
Opel
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.