VS

CUPRA Formentor vs VW Passat ve srovnání

Porovnejte výkon (390 HP vs 272 HP), kufr a cenu (1 041 000 Kč vs 1 077 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - CUPRA Formentor nebo VW Passat?

CUPRA Formentor vs VW Passat: nejdůležitější rozdíly

CUPRA Formentor

4,9 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • minimálně levnější
  • znatelně vyšší výkon
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • minimálně lehčí
Všechny informace

VW Passat

5 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • spíše úspornější
  • mírně delší dojezd
  • viditelně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Formentor

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

CUPRA Formentorminimálně výhodu v ceně – začíná od 1 041 000 Kč , zatímco VW Passat je dostupný od 1 077 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 36 079 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: VW Passat si vystačí s 1,2 L/100km a je tak spíše úspornější než CUPRA Formentor s 1,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,2 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje VW Passat mírně více: ujede až 135 km, tedy přibližně o 9 km více než CUPRA Formentor.

Passat

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruCUPRA Formentor znatelně výhodu – nabízí 390 HP místo 272 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 118 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má CUPRA Formentor podstatně navrch – sprint zvládne za 4,2 s, zatímco VW Passat potřebuje 7,1 s. Je tedy přibližně o 2,9 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: CUPRA Formentor táhne o něco silněji a nabízí 480 Nm místo 400 Nm. Rozdíl činí přibližně 80 Nm.

Formentor

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je CUPRA Formentor minimálně lehčí – 1 434 kg oproti 1 573 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 139 kg.

U objemu kufruVW Passat viditelně více místa – 690 L oproti 450 L. Rozdíl činí přibližně 240 L.

Také u užitečného zatíženíVW Passat minimálně navrch – 577 kg oproti 526 kg. Rozdíl činí přibližně 51 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

CUPRA Formentor nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 041 000 Kč
Formentor

CUPRA Formentor

  • Typ motoru : Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická, Manuel
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 150 - 390 HP
  • Spotřeba l/100 km : 1,4 - 10,1 L/100km
  • Elektrický dojezd : 117 - 126 km
CUPRA Formentor
VW Passat

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

CUPRA Formentor

CUPRA Formentor kombinuje odvážný sportovní vzhled s praktičností vhodnou pro každodenní provoz, takže zaujme řidiče, kteří chtějí něco výjimečného, aniž by museli dělat kompromisy. Interiér působí kvalitně a ergonomicky a řidič získá jistý pocit při řízení a dobré propojení s vozem.

Všechny informace

VW Passat

Passat je praktické a vyvážené rodinné auto, které vsází na pohodlí, prostorný interiér a diskrétní eleganci. Hodí se pro každodenní dojíždění i dlouhé cesty díky kultivované jízdě a solidnímu pocitu bezpečí.

Všechny informace
CUPRA Formentor
VW Passat

Náklady a spotřeba

Cena
1 041 000 - 1 847 000 Kč
Cena
1 077 000 - 1 727 900 Kč
Spotřeba l/100 km
1,4 - 10,1 L/100km
Spotřeba l/100 km
1,2 - 5,8 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
117 - 126 km
Elektrický dojezd
124 - 135 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
32 - 229 g/km
co2
28 - 153 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Kombi
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 434 - 1 742 kg
Pohotovostní hmotnost
1 573 - 1 858 kg
Objem kufru
345 - 450 L
Objem kufru
510 - 690 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 839 - 1 852 mm
Šířka
1 849 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
439 - 526 kg
Užitečné zatížení
501 - 577 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická, Manuel
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Manuální převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
150 - 390 HP
Výkon HP
122 - 272 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,2 - 9 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,1 - 10,7 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
250 - 480 Nm
Točivý moment
250 - 400 Nm
Počet válců
4 - 5
Počet válců
4
Výkon kW
110 - 287 kW
Výkon kW
90 - 200 kW
Objem motoru
1 498 - 2 480 cm3
Objem motoru
1 498 - 1 968 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 026
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
G, E, D, F, B
Třída účinnosti CO2
D, E, B
Značka
CUPRA
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.