VS

Dacia Jogger vs Ferrari 849 Testarossa Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (158 HP vs 1 050 HP), kufr a cenu (455 500 Kč vs 11 393 300 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Dacia Jogger nebo Ferrari 849 Testarossa Coupe?

Dacia Jogger vs Ferrari 849 Testarossa Coupe: nejdůležitější rozdíly

Dacia Jogger

4,4 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • značně úspornější
  • znatelně lehčí
Všechny informace

Ferrari 849 Testarossa Coupe

  • značně vyšší výkon
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Jogger

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Dacia Joggervýrazně výhodu v ceně – začíná od 455 500 Kč , zatímco Ferrari 849 Testarossa Coupe je dostupný od 11 393 300 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 10 937 840 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Dacia Jogger si vystačí s 4,5 L/100km a je tak značně úspornější než Ferrari 849 Testarossa Coupe s 9,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 4,8 L/100km na 100 km.

Jogger

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruFerrari 849 Testarossa Coupe značně výhodu – nabízí 1 050 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 892 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ferrari 849 Testarossa Coupe výrazně navrch – sprint zvládne za 2,3 s, zatímco Dacia Jogger potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 6,6 s rychlejší.

Jogger

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Dacia Jogger nabízí více míst k sezení – 7 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Dacia Jogger znatelně lehčí – 1 268 kg oproti 1 570 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 302 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Dacia Jogger nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 455 500 Kč
Jogger

Dacia Jogger

  • Typ motoru : Benzín, Plný hybrid, LPG
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 110 - 158 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,5 - 7,6 L/100km
Dacia Jogger
Ferrari 849 Testarossa Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Dacia Jogger

Dacia Jogger je praktické rodinné kombi s prostorným a variabilním interiérem, které klade důraz na užitnou hodnotu a jednoduchost. Nabízí spolehlivé, nenáročné řešení pro ty, kteří hledají funkčnost a nízké provozní náklady bez zbytečného luxusu.

Všechny informace

Ferrari 849 Testarossa Coupe

The Ferrari Testarossa coupe still turns heads with its slash-sided styling and a soundtrack that insists you’re driving a piece of Italian theatre. For buyers who crave drama over practicality, it delivers intoxicating presence and raw driver engagement — just be ready to explain to friends why that midlife crisis looks so good.

Všechny informace
Dacia Jogger
Ferrari 849 Testarossa Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
455 500 - 693 500 Kč
Cena
11 393 300 Kč
Spotřeba l/100 km
4,5 - 7,6 L/100km
Spotřeba l/100 km
9,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
25 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
103 - 138 g/km
co2
212 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
MPV
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5 - 7
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 268 - 1 463 kg
Pohotovostní hmotnost
1 570 kg
Objem kufru
160 - 607 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 784 mm
Šířka
1 999 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
384 - 559 kg
Užitečné zatížení
-

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Plný hybrid, LPG
Typ motoru
Plug-in hybrid
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
110 - 158 HP
Výkon HP
1 050 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
190 - 200 Nm
Točivý moment
-
Počet válců
3 - 4
Počet válců
8
Výkon kW
81 - 116 kW
Výkon kW
772 kW
Objem motoru
999 - 1 789 cm3
Objem motoru
3 990 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
D, E, C
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Dacia
Značka
Ferrari
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.