Porovnejte výkon (158 HP vs 306 HP), kufr a cenu (455 500 Kč vs 1 164 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Dacia Jogger nebo Kia EV5?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
Dacia Jogger má zásadně výhodu v ceně – začíná od 455 500 Kč , zatímco Kia EV5 je dostupný od 1 164 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 708 918 Kč.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Kia EV5 podstatně výhodu – nabízí 306 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 148 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Kia EV5 podstatně navrch – sprint zvládne za 6,2 s, zatímco Dacia Jogger potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 2,7 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Kia EV5 táhne značně silněji a nabízí 480 Nm místo 200 Nm. Rozdíl činí přibližně 280 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Počet sedadel: Dacia Jogger nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.
U pohotovostní hmotnosti je Dacia Jogger zásadně lehčí – 1 268 kg oproti 2 069 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 801 kg.
Také u užitečného zatížení má Dacia Jogger mírně navrch – 559 kg oproti 511 kg. Rozdíl činí přibližně 48 kg.
Kia EV5 přesvědčuje v nejdůležitějších disciplínách v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Dacia Jogger je praktické rodinné kombi s prostorným a variabilním interiérem, které klade důraz na užitnou hodnotu a jednoduchost. Nabízí spolehlivé, nenáročné řešení pro ty, kteří hledají funkčnost a nízké provozní náklady bez zbytečného luxusu.
Všechny informaceKia EV5 představuje moderní a praktický elektromobil s promyšleným zaměřením na každodenní použití a komfort cestování. Její stylový vzhled a prostorný interiér působí vyváženě a důvěryhodně pro řidiče, kteří hledají pohodlné a bezpečné vozidlo do města i na delší trasy.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
455 500 - 693 500 Kč
|
Cena
1 164 400 - 1 518 900 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
4,5 - 7,6 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
16,9 - 18,6 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
476 - 530 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
103 - 138 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
MPV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5 - 7
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 268 - 1 463 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 069 - 2 205 kg
|
|
Objem kufru
160 - 607 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 784 mm
|
Šířka
1 875 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
384 - 559 kg
|
Užitečné zatížení
465 - 511 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín, Plný hybrid, LPG
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
110 - 158 HP
|
Výkon HP
218 - 306 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
6,2 - 8,4 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
190 - 200 Nm
|
Točivý moment
295 - 480 Nm
|
|
Počet válců
3 - 4
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
81 - 116 kW
|
Výkon kW
160 - 225 kW
|
|
Objem motoru
999 - 1 789 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
|
Třída účinnosti CO2
D, E, C
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Dacia
|
Značka
Kia
|