VS

Dacia Jogger vs Rolls-Royce Cullinan ve srovnání

Porovnejte výkon (158 HP vs 600 HP), kufr a cenu (455 500 Kč vs 8 134 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Dacia Jogger nebo Rolls-Royce Cullinan?

Dacia Jogger vs Rolls-Royce Cullinan: nejdůležitější rozdíly

Dacia Jogger

4,4 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • výrazně úspornější
  • značně lehčí
  • minimálně větší kufr
Všechny informace

Rolls-Royce Cullinan

  • značně vyšší výkon
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Jogger

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Dacia Joggerpodstatně výhodu v ceně – začíná od 455 500 Kč , zatímco Rolls-Royce Cullinan je dostupný od 8 134 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 7 679 351 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Dacia Jogger si vystačí s 4,5 L/100km a je tak výrazně úspornější než Rolls-Royce Cullinan s 16 L/100km. Rozdíl je přibližně 11,5 L/100km na 100 km.

Cullinan

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruRolls-Royce Cullinan značně výhodu – nabízí 600 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 442 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Rolls-Royce Cullinan výrazně navrch – sprint zvládne za 4,9 s, zatímco Dacia Jogger potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 4 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Rolls-Royce Cullinan táhne zásadně silněji a nabízí 900 Nm místo 200 Nm. Rozdíl činí přibližně 700 Nm.

Jogger

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Dacia Jogger nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Dacia Jogger značně lehčí – 1 268 kg oproti 2 660 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 1 392 kg.

U objemu kufruDacia Jogger minimálně více místa – 607 L oproti 555 L. Rozdíl činí přibližně 52 L.

Také u užitečného zatíženíRolls-Royce Cullinan jasně navrch – 840 kg oproti 559 kg. Rozdíl činí přibližně 281 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Dacia Jogger tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 455 500 Kč
Jogger

Dacia Jogger

  • Typ motoru : Benzín, Plný hybrid, LPG
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 110 - 158 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,5 - 7,6 L/100km
Dacia Jogger
Rolls-Royce Cullinan

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Dacia Jogger

Dacia Jogger je praktické rodinné kombi s prostorným a variabilním interiérem, které klade důraz na užitnou hodnotu a jednoduchost. Nabízí spolehlivé, nenáročné řešení pro ty, kteří hledají funkčnost a nízké provozní náklady bez zbytečného luxusu.

Všechny informace

Rolls-Royce Cullinan

The Cullinan seamlessly combines the hallmark luxury of Rolls-Royce with the rugged versatility of an SUV, making it a true standout in the automotive landscape. Its impeccably crafted interior envelops passengers in a serene atmosphere, complemented by advanced technology and unparalleled comfort. With its commanding presence on the road, the Cullinan redefines what it means to travel in style without compromising on capability.

Všechny informace
Dacia Jogger
Rolls-Royce Cullinan

Náklady a spotřeba

Cena
455 500 - 693 500 Kč
Cena
8 134 800 - 9 588 600 Kč
Spotřeba l/100 km
4,5 - 7,6 L/100km
Spotřeba l/100 km
16 - 16,8 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
103 - 138 g/km
co2
363 - 380 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
MPV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5 - 7
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 268 - 1 463 kg
Pohotovostní hmotnost
2 660 kg
Objem kufru
160 - 607 L
Objem kufru
555 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 784 mm
Šířka
2 000 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
384 - 559 kg
Užitečné zatížení
840 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Plný hybrid, LPG
Typ motoru
Benzín MHEV, Benzín
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
110 - 158 HP
Výkon HP
571 - 600 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,9 - 5,2 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
190 - 200 Nm
Točivý moment
850 - 900 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
12
Výkon kW
81 - 116 kW
Výkon kW
420 - 441 kW
Objem motoru
999 - 1 789 cm3
Objem motoru
6 749 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
D, E, C
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Dacia
Značka
Rolls-Royce
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.