VS

DS Automobiles DS 3 vs Renault R5 ve srovnání

Porovnejte výkon (156 HP vs 150 HP), kufr a cenu (858 000 Kč vs 708 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - DS Automobiles DS 3 nebo Renault R5?

DS Automobiles DS 3 vs Renault R5: nejdůležitější rozdíly

DS Automobiles DS 3

  • minimálně vyšší výkon
  • o něco lehčí
  • minimálně větší kufr
Všechny informace

Renault R5

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • znatelně levnější
  • minimálně úspornější
  • mírně delší dojezd
  • spíše rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

DS 3

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Renault R5znatelně výhodu v ceně – začíná od 708 900 Kč , zatímco DS Automobiles DS 3 je dostupný od 858 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 149 126 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Renault R5: s hodnotou 14,8 kWh/100km je minimálně efektivnější než DS Automobiles DS 3 s 15,5 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 0,7 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Renault R5 mírně více: ujede až 405 km, tedy přibližně o 5 km více než DS Automobiles DS 3.

R5

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruDS Automobiles DS 3 minimálně výhodu – nabízí 156 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 6 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Renault R5 spíše navrch – sprint zvládne za 8 s, zatímco DS Automobiles DS 3 potřebuje 9,1 s. Je tedy přibližně o 1,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: DS Automobiles DS 3 táhne minimálně silněji a nabízí 260 Nm místo 245 Nm. Rozdíl činí přibližně 15 Nm.

DS 3

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je DS Automobiles DS 3 o něco lehčí – 1 249 kg oproti 1 447 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 198 kg.

U objemu kufruDS Automobiles DS 3 minimálně více místa – 350 L oproti 326 L. Rozdíl činí přibližně 24 L.

Také u užitečného zatíženíDS Automobiles DS 3 lehce navrch – 466 kg oproti 418 kg. Rozdíl činí přibližně 48 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

DS Automobiles DS 3 rozhoduje duel velmi těsně ve svůj prospěch v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 858 000 Kč
DS 3

DS Automobiles DS 3

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 145 - 156 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 15,5 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 400 km
DS Automobiles DS 3
Renault R5

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

DS Automobiles DS 3

The DS 3 is a chic, compact premium hatch that stands out with couture styling and an interior that feels more boutique than bargain-bin. It serves up a poised, city-friendly drive with plenty of French flair — ideal for buyers who want personality as much as practicality and don’t mind turning heads at the lights.

Všechny informace

Renault R5

R5 je ikonický kompaktní hatchback, který kombinuje hravý design s praktičností vhodnou do města. Přináší příjemnou jízdní povahu a nostalgický nádech, který zaujme jak milovníky klasiky, tak ty, kteří hledají výrazné městské auto.

Všechny informace
DS Automobiles DS 3
Renault R5

Náklady a spotřeba

Cena
858 000 - 1 065 400 Kč
Cena
708 900 - 795 000 Kč
Spotřeba l/100 km
5 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
15,5 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
14,8 - 15,2 kWh/100km
Elektrický dojezd
400 km
Elektrický dojezd
307 - 405 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 112 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 249 - 1 646 kg
Pohotovostní hmotnost
1 447 - 1 524 kg
Objem kufru
350 L
Objem kufru
326 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 791 mm
Šířka
1 744 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
362 - 466 kg
Užitečné zatížení
396 - 418 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
145 - 156 HP
Výkon HP
122 - 150 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9,1 - 9,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
230 - 260 Nm
Točivý moment
225 - 245 Nm
Počet válců
3
Počet válců
-
Výkon kW
107 - 115 kW
Výkon kW
90 - 110 kW
Objem motoru
1 199 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
C, A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
DS Automobiles
Značka
Renault
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.