VS

DS Automobiles DS 9 vs Aiways U5 ve srovnání

Porovnejte výkon (360 HP vs 204 HP), kufr a cenu (1 627 000 Kč vs 1 001 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - DS Automobiles DS 9 nebo Aiways U5?

DS Automobiles DS 9 vs Aiways U5: nejdůležitější rozdíly

DS Automobiles DS 9

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně vyšší výkon
  • jasně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • o něco větší kufr
Všechny informace

Aiways U5

4,5 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • výrazně delší dojezd
  • trochu lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

DS 9

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Aiways U5podstatně výhodu v ceně – začíná od 1 001 800 Kč , zatímco DS Automobiles DS 9 je dostupný od 1 627 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 625 165 Kč.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Aiways U5 výrazně více: ujede až 410 km, tedy přibližně o 335 km více než DS Automobiles DS 9.

U5

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruDS Automobiles DS 9 zásadně výhodu – nabízí 360 HP místo 204 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 156 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má DS Automobiles DS 9 jasně navrch – sprint zvládne za 5,6 s, zatímco Aiways U5 potřebuje 7,5 s. Je tedy přibližně o 1,9 s rychlejší.

U nejvyšší rychlosti je DS Automobiles DS 9 znatelně vpředu – dosahuje 250 km/h, zatímco Aiways U5 končí na 160 km/h. Rozdíl činí přibližně 90 km/h.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: DS Automobiles DS 9 táhne značně silněji a nabízí 520 Nm místo 310 Nm. Rozdíl činí přibližně 210 Nm.

DS 9

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Aiways U5 trochu lehčí – 1 720 kg oproti 1 864 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 144 kg.

U objemu kufruDS Automobiles DS 9 o něco více místa – 510 L oproti 432 L. Rozdíl činí přibližně 78 L.

Také u užitečného zatíženíDS Automobiles DS 9 o něco navrch – 489 kg oproti 435 kg. Rozdíl činí přibližně 54 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Aiways U5 boduje o něco více v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 001 800 Kč
U5

Aiways U5

  • Typ motoru Elektro
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon předních kol
  • Výkon HP 204 HP
  • Spotřeba kWh/100 km 16,6 - 17 kWh/100km
  • Elektrický dojezd 400 - 410 km
DS Automobiles DS 9
Aiways U5

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

DS Automobiles DS 9

DS 9 je elegantní a sofistikovaný luxusní sedan, který klade důraz na výrazný francouzský design a komfort pro posádku. Precizní zpracování interiéru a moderní technologie z něj dělají zajímavou volbu pro ty, kdo hledají stylovou alternativu k běžným prémiovým značkám.

Všechny informace

Aiways U5

Aiways U5 je prostorný a praktický elektromobil s důrazem na jednoduchý a přehledný interiér a solidní poměr ceny a výbavy. Hodí se pro řidiče, kteří chtějí pohodlné městské i meziměstské ježdění s moderními asistenčními systémy a rozumnými provozními náklady.

Všechny informace
DS Automobiles DS 9
Aiways U5

Náklady a spotřeba

Cena
1 627 000 - 2 187 500 Kč
Cena
1 001 800 - 1 178 000 Kč
Spotřeba l/100 km
1,2 - 1,7 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
16,6 - 17 kWh/100km
Elektrický dojezd
62 - 75 km
Elektrický dojezd
400 - 410 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
28 - 38 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
42 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Sedan
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
4
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 864 - 1 931 kg
Pohotovostní hmotnost
1 720 - 1 770 kg
Objem kufru
510 L
Objem kufru
432 L
Délka
4 934 mm
Délka
4 680 mm
Šířka
1 855 mm
Šířka
1 865 mm
Výška
1 459 mm
Výška
1 700 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 555 L
Užitečné zatížení
486 - 489 kg
Užitečné zatížení
385 - 435 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plug-in hybrid
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
250 - 360 HP
Výkon HP
204 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,6 - 8,1 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,5 - 7,7 s
Max. rychlost
240 - 250 km/h
Max. rychlost
160 km/h
Točivý moment
320 - 520 Nm
Točivý moment
310 Nm
Počet válců
4
Počet válců
-
Výkon kW
183 - 265 kW
Výkon kW
150 kW
Objem motoru
1 598 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2 021 - 2 023
Modelový rok
2022
Třída účinnosti CO2
B
Třída účinnosti CO2
A
Značka
DS Automobiles
Značka
Aiways
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.