VS

DS Automobiles DS 9 vs Jaguar F-Pace ve srovnání

Porovnejte výkon (360 HP vs 575 HP), kufr a cenu (1 627 000 Kč vs 1 666 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - DS Automobiles DS 9 nebo Jaguar F-Pace?

DS Automobiles DS 9 vs Jaguar F-Pace: nejdůležitější rozdíly

DS Automobiles DS 9

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • minimálně levnější
  • výrazně úspornější
  • spíše delší dojezd
  • mírně lehčí
  • minimálně větší kufr
Všechny informace

Jaguar F-Pace

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • viditelně vyšší výkon
  • výrazněji rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

DS 9

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

DS Automobiles DS 9minimálně výhodu v ceně – začíná od 1 627 000 Kč , zatímco Jaguar F-Pace je dostupný od 1 666 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 38 990 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: DS Automobiles DS 9 si vystačí s 1,2 L/100km a je tak výrazně úspornější než Jaguar F-Pace s 1,8 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,6 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje DS Automobiles DS 9 spíše více: ujede až 75 km, tedy přibližně o 11 km více než Jaguar F-Pace.

F-Pace

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruJaguar F-Pace viditelně výhodu – nabízí 575 HP místo 360 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 215 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Jaguar F-Pace výrazněji navrch – sprint zvládne za 4 s, zatímco DS Automobiles DS 9 potřebuje 5,6 s. Je tedy přibližně o 1,6 s rychlejší.

U nejvyšší rychlosti je Jaguar F-Pace spíše vpředu – dosahuje 286 km/h, zatímco DS Automobiles DS 9 končí na 250 km/h. Rozdíl činí přibližně 36 km/h.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Jaguar F-Pace táhne viditelně silněji a nabízí 700 Nm místo 520 Nm. Rozdíl činí přibližně 180 Nm.

DS 9

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je DS Automobiles DS 9 mírně lehčí – 1 864 kg oproti 1 951 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 87 kg.

U objemu kufruDS Automobiles DS 9 minimálně více místa – 510 L oproti 470 L. Rozdíl činí přibližně 40 L.

Také u užitečného zatíženíJaguar F-Pace o něco navrch – 589 kg oproti 489 kg. Rozdíl činí přibližně 100 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Jaguar F-Pace překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 666 000 Kč
F-Pace

Jaguar F-Pace

  • Typ motoru : Diesel MHEV, Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 163 - 575 HP
  • Spotřeba l/100 km : 1,8 - 12 L/100km
  • Elektrický dojezd : 64 km
DS Automobiles DS 9
Jaguar F-Pace

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

DS Automobiles DS 9

The DS 9 is a striking French luxury saloon that pairs haute couture styling with a calm, composed ride that pampers passengers. Inside, meticulous craftsmanship and quirky DS details give the cabin real personality, making it an attractive choice if you want to stand out without sacrificing comfort.

Všechny informace

Jaguar F-Pace

Jaguar je značka, která spojuje elegantní britský design s důrazem na sportovní charakter a komfort v interiéru. Řidiče osloví precizní ovládání a výrazný vzhled, který na silnici zaručeně upoutá pozornost.

Všechny informace
DS Automobiles DS 9
Jaguar F-Pace

Náklady a spotřeba

Cena
1 627 000 - 2 187 500 Kč
Cena
1 666 000 - 2 977 500 Kč
Spotřeba l/100 km
1,2 - 1,7 L/100km
Spotřeba l/100 km
1,8 - 12 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
62 - 75 km
Elektrický dojezd
64 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
15,4 kWh
co2
28 - 38 g/km
co2
41 - 274 g/km
Objem nádrže
42 L
Objem nádrže
62 - 83 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Sedan
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
4
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 864 - 1 931 kg
Pohotovostní hmotnost
1 951 - 2 230 kg
Objem kufru
510 L
Objem kufru
354 - 470 L
Délka
4 934 mm
Délka
4 747 - 4 762 mm
Šířka
1 855 mm
Šířka
1 936 mm
Výška
1 459 mm
Výška
1 664 - 1 670 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 299 - 1 428 L
Užitečné zatížení
486 - 489 kg
Užitečné zatížení
457 - 589 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plug-in hybrid
Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
250 - 360 HP
Výkon HP
163 - 575 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,6 - 8,1 s
Zrychlení 0–100 km/h
4 - 10,1 s
Max. rychlost
240 - 250 km/h
Max. rychlost
195 - 286 km/h
Točivý moment
320 - 520 Nm
Točivý moment
380 - 700 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4 - 8
Výkon kW
183 - 265 kW
Výkon kW
120 - 423 kW
Objem motoru
1 598 cm3
Objem motoru
1 997 - 5 000 cm3

Obecné

Modelový rok
2 021 - 2 023
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
B
Třída účinnosti CO2
G, B
Značka
DS Automobiles
Značka
Jaguar
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.