VS

Ford Capri vs Mercedes CLA Shooting Brake ve srovnání

Porovnejte výkon (340 HP vs 354 HP), kufr a cenu (1 073 500 Kč vs 1 205 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Capri nebo Mercedes CLA Shooting Brake?

Ford Capri vs Mercedes CLA Shooting Brake: nejdůležitější rozdíly

Ford Capri

4,8 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • lehce levnější
  • znatelně větší kufr
Všechny informace

Mercedes CLA Shooting Brake

5 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • minimálně vyšší výkon
  • mírně úspornější
  • lehce delší dojezd
  • trochu rychlejší z 0 na 100 km/h
  • o něco lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Capri

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Ford Caprilehce výhodu v ceně – začíná od 1 073 500 Kč , zatímco Mercedes CLA Shooting Brake je dostupný od 1 205 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 131 960 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Mercedes CLA Shooting Brake: s hodnotou 12,7 kWh/100km je mírně efektivnější než Ford Capri s 13,8 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 1,1 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Mercedes CLA Shooting Brake lehce více: ujede až 768 km, tedy přibližně o 141 km více než Ford Capri.

CLA Shooting Brake

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruMercedes CLA Shooting Brake minimálně výhodu – nabízí 354 HP místo 340 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 14 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mercedes CLA Shooting Brake trochu navrch – sprint zvládne za 5 s, zatímco Ford Capri potřebuje 5,3 s. Je tedy přibližně o 0,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ford Capri táhne znatelně silněji a nabízí 679 Nm místo 515 Nm. Rozdíl činí přibližně 164 Nm.

Capri

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Mercedes CLA Shooting Brake o něco lehčí – 1 710 kg oproti 2 001 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 291 kg.

U objemu kufruFord Capri znatelně více místa – 572 L oproti 455 L. Rozdíl činí přibližně 117 L.

Také u užitečného zatíženíFord Capri znatelně navrch – 587 kg oproti 460 kg. Rozdíl činí přibližně 127 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Ford Capri má navrch v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 073 500 Kč
Capri

Ford Capri

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 190 - 340 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 13,8 - 16,5 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 439 - 627 km
Ford Capri
Mercedes CLA Shooting Brake

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Ford Capri

Capri je ikonické sportovní kupé se štíhlými liniemi, které přitahuje pohledy a přináší radost z řízení. Hodí se pro ty, kdo hledají osobitý klasický vůz s charismatem a výraznou přítomností na silnici.

Všechny informace

Mercedes CLA Shooting Brake

Mercedes CLA Shooting Brake působí jako elegantní a sportovní kombík, který nabízí stylovou alternativu k běžným rodinným vozům. Je to auto se suverénním zpracováním interiéru a praktickou variabilitou, které potěší řidiče hledající kombinaci komfortu a dynamiky.

Všechny informace
Ford Capri
Mercedes CLA Shooting Brake

Náklady a spotřeba

Cena
1 073 500 - 1 529 200 Kč
Cena
1 205 500 - 1 800 300 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
5 - 5,4 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
13,8 - 16,5 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
12,7 - 13,3 kWh/100km
Elektrický dojezd
439 - 627 km
Elektrický dojezd
525 - 768 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 - 123 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Kombi
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 001 - 2 206 kg
Pohotovostní hmotnost
1 710 - 2 155 kg
Objem kufru
572 L
Objem kufru
455 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 872 mm
Šířka
1 855 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
539 - 587 kg
Užitečné zatížení
430 - 460 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro, Plný hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol, Pohon předních kol
Výkon HP
190 - 340 HP
Výkon HP
156 - 354 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,3 - 8 s
Zrychlení 0–100 km/h
5 - 8,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
350 - 679 Nm
Točivý moment
280 - 515 Nm
Počet válců
-
Počet válců
4
Výkon kW
140 - 250 kW
Výkon kW
115 - 260 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
1 499 cm3

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A, C, D
Značka
Ford
Značka
Mercedes-Benz
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.