VS

Ford Capri vs VW ID.4 ve srovnání

Porovnejte výkon (340 HP vs 299 HP), kufr a cenu (1 073 500 Kč vs 1 027 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Capri nebo VW ID.4?

Ford Capri vs VW ID.4: nejdůležitější rozdíly

Ford Capri

4,8 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • lehce vyšší výkon
  • lehce úspornější
  • mírně delší dojezd
  • o něco rychlejší z 0 na 100 km/h
  • trochu lehčí
Všechny informace

VW ID.4

4,4 (9 Hodnocení)
ohodnotit
  • mírně levnější
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Video - VW ID.4

Video Thumbnail

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Capri

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

VW ID.4mírně výhodu v ceně – začíná od 1 027 400 Kč , zatímco Ford Capri je dostupný od 1 073 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 46 079 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Ford Capri: s hodnotou 13,8 kWh/100km je lehce efektivnější než VW ID.4 s 15,4 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 1,6 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Ford Capri mírně více: ujede až 627 km, tedy přibližně o 57 km více než VW ID.4.

ID.4

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruFord Capri lehce výhodu – nabízí 340 HP místo 299 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 41 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ford Capri o něco navrch – sprint zvládne za 5,3 s, zatímco VW ID.4 potřebuje 6,1 s. Je tedy přibližně o 0,8 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ford Capri táhne lehce silněji a nabízí 679 Nm místo 545 Nm. Rozdíl činí přibližně 134 Nm.

Capri

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Ford Capri trochu lehčí – 2 001 kg oproti 2 065 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 64 kg.

Také u užitečného zatíženíFord Capri mírně navrch – 587 kg oproti 554 kg. Rozdíl činí přibližně 33 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Ford Capri je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 073 500 Kč
Capri

Ford Capri

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 190 - 340 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 13,8 - 16,5 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 439 - 627 km
Ford Capri
VW ID.4

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Ford Capri

Capri je ikonické sportovní kupé se štíhlými liniemi, které přitahuje pohledy a přináší radost z řízení. Hodí se pro ty, kdo hledají osobitý klasický vůz s charismatem a výraznou přítomností na silnici.

Všechny informace

VW ID.4

VW ID.4 je vyvážený elektrický vůz od Volkswagenu, který nabízí prostorný interiér a klidnou, pohodlnou jízdu. Je praktickou volbou pro rodiny i pro řidiče, kteří ocení jednoduchost obsluhy a každodenní spolehlivost.

Všechny informace
Ford Capri
VW ID.4

Náklady a spotřeba

Cena
1 073 500 - 1 529 200 Kč
Cena
1 027 400 - 1 406 900 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
13,8 - 16,5 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
15,4 - 16,6 kWh/100km
Elektrický dojezd
439 - 627 km
Elektrický dojezd
425 - 570 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 001 - 2 206 kg
Pohotovostní hmotnost
2 065 - 2 219 kg
Objem kufru
572 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 872 mm
Šířka
1 852 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
539 - 587 kg
Užitečné zatížení
525 - 554 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
190 - 340 HP
Výkon HP
190 - 299 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,3 - 8 s
Zrychlení 0–100 km/h
6,1 - 8,5 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
350 - 679 Nm
Točivý moment
310 - 545 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
140 - 250 kW
Výkon kW
140 - 220 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Ford
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.