VS

Ford Mustang Coupe vs Lamborghini Urus ve srovnání

Porovnejte výkon (453 HP vs 800 HP), kufr a cenu (1 529 200 Kč vs 5 891 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Mustang Coupe nebo Lamborghini Urus?

Ford Mustang Coupe vs Lamborghini Urus: nejdůležitější rozdíly

Ford Mustang Coupe

  • výrazně levnější
  • lehce lehčí
Všechny informace

Lamborghini Urus

  • značně vyšší výkon
  • značně úspornější
  • jasně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Mustang Coupe

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Ford Mustang Coupevýrazně výhodu v ceně – začíná od 1 529 200 Kč , zatímco Lamborghini Urus je dostupný od 5 891 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 4 362 122 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Lamborghini Urus si vystačí s 2,1 L/100km a je tak značně úspornější než Ford Mustang Coupe s 12 L/100km. Rozdíl je přibližně 9,9 L/100km na 100 km.

Urus

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruLamborghini Urus značně výhodu – nabízí 800 HP místo 453 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 347 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Lamborghini Urus jasně navrch – sprint zvládne za 3,3 s, zatímco Ford Mustang Coupe potřebuje 4,4 s. Je tedy přibližně o 1,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Lamborghini Urus táhne podstatně silněji a nabízí 950 Nm místo 540 Nm. Rozdíl činí přibližně 410 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Lamborghini Urus nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je Ford Mustang Coupe lehce lehčí – 1 808 kg oproti 2 150 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 342 kg.

Také u užitečného zatíženíLamborghini Urus trochu navrch – 350 kg oproti 334 kg. Rozdíl činí přibližně 16 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Lamborghini Urus nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 5 891 400 Kč
Urus

Lamborghini Urus

  • Typ motoru : Benzín, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 666 - 800 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,1 - 14,1 L/100km
  • Elektrický dojezd : 60 km
Ford Mustang Coupe
Lamborghini Urus

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Ford Mustang Coupe

The Ford Mustang Coupe wears its muscle on its sleeve, delivering a raw, grin-inducing driving experience that turns everyday roads into a little theater of noise and swagger. Inside it's surprisingly livable for regular use, so if you want headline-grabbing looks and a proper driver's car without pretending to be a luxury cruiser, the Mustang coupe is a very entertaining choice.

Všechny informace

Lamborghini Urus

The Lamborghini Urus wears its raging bull badge with SUV practicality, serving supercar drama in a package you can live with every day. It hustles through corners like a sports car while hauling weekend gear with unapologetic style, perfect for buyers who crave attention and usable performance.

Všechny informace
Ford Mustang Coupe
Lamborghini Urus

Náklady a spotřeba

Cena
1 529 200 - 1 936 900 Kč
Cena
5 891 400 - 7 595 500 Kč
Spotřeba l/100 km
12 - 12,4 L/100km
Spotřeba l/100 km
2,1 - 14,1 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
60 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
275 - 282 g/km
co2
51 - 320 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
85 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé
Karoserie
SUV
Počet sedadel
4
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 808 - 1 837 kg
Pohotovostní hmotnost
2 150 - 2 405 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
454 - 616 L
Délka
-
Délka
5 112 - 5 137 mm
Šířka
1 916 - 1 917 mm
Šířka
2 018 - 2 026 mm
Výška
-
Výška
1 618 - 1 638 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 596 L
Užitečné zatížení
327 - 334 kg
Užitečné zatížení
100 - 350 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Benzín, Plug-in hybrid
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
446 - 453 HP
Výkon HP
666 - 800 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,4 - 5,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,3 - 3,5 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
305 - 312 km/h
Točivý moment
540 Nm
Točivý moment
850 - 950 Nm
Počet válců
8
Počet válců
8
Výkon kW
328 - 334 kW
Výkon kW
490 - 588 kW
Objem motoru
5 038 cm3
Objem motoru
3 996 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2 022 - 2 024
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
G, B
Značka
Ford
Značka
Lamborghini
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.