VS

Ford Mustang Mach-E vs NIO ET7 ve srovnání

Porovnejte výkon (487 HP vs 653 HP), kufr a cenu (1 430 500 Kč vs 1 769 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Mustang Mach-E nebo NIO ET7?

Ford Mustang Mach-E vs NIO ET7: nejdůležitější rozdíly

Ford Mustang Mach-E

3,4 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • znatelně levnější
  • minimálně úspornější
  • mírně delší dojezd
  • lehce lehčí
  • viditelně větší kufr
Všechny informace

NIO ET7

  • znatelně vyšší výkon
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Mustang Mach-E

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Ford Mustang Mach-Eznatelně výhodu v ceně – začíná od 1 430 500 Kč , zatímco NIO ET7 je dostupný od 1 769 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 339 268 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Ford Mustang Mach-E: s hodnotou 17,7 kWh/100km je minimálně efektivnější než NIO ET7 s 19 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 1,3 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Ford Mustang Mach-E mírně více: ujede až 600 km, tedy přibližně o 16 km více než NIO ET7.

ET7

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruNIO ET7 znatelně výhodu – nabízí 653 HP místo 487 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 166 HP.

Oba modely zrychlují téměř stejně rychle – shodně 3,8 s z 0 na 100 km/h.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ford Mustang Mach-E táhne spíše silněji a nabízí 950 Nm místo 850 Nm. Rozdíl činí přibližně 100 Nm.

Mustang Mach-E

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Ford Mustang Mach-E lehce lehčí – 2 161 kg oproti 2 434 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 273 kg.

U objemu kufruFord Mustang Mach-E viditelně více místa – 519 L oproti 363 L. Rozdíl činí přibližně 156 L.

Také u užitečného zatíženíNIO ET7 minimálně navrch – 466 kg oproti 450 kg. Rozdíl činí přibližně 16 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Ford Mustang Mach-E ukazuje malé, ale užitečné výhody v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 430 500 Kč
Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 268 - 487 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 17,7 - 21 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 470 - 600 km
Ford Mustang Mach-E
NIO ET7

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Ford Mustang Mach-E

Mustang Mach‑E je elektrický crossover, který přenáší sportovní charakter tradičního Mustangu do praktičtější podoby pro každodenní používání. Nabízí svižné jízdní chování, prostorný interiér a moderní výbavu, takže osloví řidiče hledající kombinaci dynamiky a komfortu.

Všechny informace

NIO ET7

The NIO ET7 arrives like a calm thunderstorm — sleek, silent and unapologetically clever, turning motorway cruising into the sort of effortless glide that makes other cars feel noisy and rehearsed. Inside, it's all luxury sofas and smart gadgets that actually help rather than confuse, so buyers who crave tech and comfort will feel like they've upgraded their life without needing to spellcheck the manual.

Všechny informace
Ford Mustang Mach-E
NIO ET7

Náklady a spotřeba

Cena
1 430 500 - 1 974 800 Kč
Cena
1 769 800 - 2 036 000 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
17,7 - 21 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
19 - 19,3 kWh/100km
Elektrický dojezd
470 - 600 km
Elektrický dojezd
451 - 584 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
73,5 - 90 kWh
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Sedan
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
4
Pohotovostní hmotnost
2 161 - 2 351 kg
Pohotovostní hmotnost
2 434 - 2 454 kg
Objem kufru
519 L
Objem kufru
363 L
Délka
-
Délka
5 101 mm
Šířka
1 881 mm
Šířka
1 987 mm
Výška
-
Výška
1 509 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
368 - 450 kg
Užitečné zatížení
446 - 466 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
268 - 487 HP
Výkon HP
653 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 6,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
200 km/h
Točivý moment
525 - 950 Nm
Točivý moment
850 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
197 - 358 kW
Výkon kW
480 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2022
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Ford
Značka
NIO
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.