VS

Ford Puma vs VW Golf ve srovnání

Porovnejte výkon (168 HP vs 325 HP), kufr a cenu (706 400 Kč vs 835 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Puma nebo VW Golf?

Ford Puma vs VW Golf: nejdůležitější rozdíly

Ford Puma

3 (11 Hodnocení)
ohodnotit
  • spíše levnější
  • značně delší dojezd
Všechny informace

VW Golf

4,6 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně vyšší výkon
  • podstatně úspornější
  • výrazněji rychlejší z 0 na 100 km/h
  • mírně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Puma

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Ford Pumaspíše výhodu v ceně – začíná od 706 400 Kč , zatímco VW Golf je dostupný od 835 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 128 998 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: VW Golf si vystačí s 1,1 L/100km a je tak podstatně úspornější než Ford Puma s 5,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 4,3 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Ford Puma značně více: ujede až 417 km, tedy přibližně o 274 km více než VW Golf.

Golf

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruVW Golf výrazně výhodu – nabízí 325 HP místo 168 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 157 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW Golf výrazněji navrch – sprint zvládne za 5,3 s, zatímco Ford Puma potřebuje 7,4 s. Je tedy přibližně o 2,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW Golf táhne viditelně silněji a nabízí 420 Nm místo 290 Nm. Rozdíl činí přibližně 130 Nm.

Puma

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je VW Golf mírně lehčí – 1 307 kg oproti 1 316 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 9 kg.

Také u užitečného zatíženíVW Golf minimálně navrch – 508 kg oproti 469 kg. Rozdíl činí přibližně 39 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW Golf nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 835 400 Kč
Golf

VW Golf

  • Typ motoru : Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 116 - 325 HP
  • Spotřeba l/100 km : 1,1 - 7,6 L/100km
  • Elektrický dojezd : 131 - 143 km
Ford Puma
VW Golf

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Ford Puma

Ford Puma je kompaktní crossover, který kombinuje praktičnost městského auta s hravým jízdním projevem. Nabízí prostorný interiér a chytrá úložná řešení, takže je vhodný pro každodenní dojíždění i víkendové výlety.

Všechny informace

VW Golf

Golf je spolehlivý a praktický hatchback, který nabízí vyvážený kompromis mezi komfortem, ovladatelností a každodenní užitností. Je to rozumná volba pro ty, kdo hledají nenáročné a dobře zpracované auto, které se snadno přizpůsobí různým potřebám.

Všechny informace
Ford Puma
VW Golf

Náklady a spotřeba

Cena
706 400 - 1 073 500 Kč
Cena
835 400 - 1 380 900 Kč
Spotřeba l/100 km
5,4 - 5,9 L/100km
Spotřeba l/100 km
1,1 - 7,6 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
13 - 13,7 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
404 - 417 km
Elektrický dojezd
131 - 143 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 135 g/km
co2
25 - 173 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 316 - 1 563 kg
Pohotovostní hmotnost
1 307 - 1 662 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
273 - 381 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 805 mm
Šířka
1 789 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
367 - 469 kg
Užitečné zatížení
438 - 508 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Elektro
Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Plug-in hybrid
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Redukční převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
125 - 168 HP
Výkon HP
116 - 325 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,4 - 9,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,3 - 10,2 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
170 - 290 Nm
Točivý moment
220 - 420 Nm
Počet válců
3
Počet válců
4
Výkon kW
92 - 124 kW
Výkon kW
85 - 239 kW
Objem motoru
999 cm3
Objem motoru
1 498 - 1 984 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
D, A
Třída účinnosti CO2
D, C, F, B
Značka
Ford
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.