VS

Ford Ranger vs Ferrari 296 Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (281 HP vs 880 HP), kufr a cenu (1 430 800 Kč vs 10 304 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Ranger nebo Ferrari 296 Coupe?

Ford Ranger vs Ferrari 296 Coupe: nejdůležitější rozdíly

Ford Ranger

  • výrazně levnější
  • značně úspornější
  • podstatně delší dojezd
Všechny informace

Ferrari 296 Coupe

  • podstatně vyšší výkon
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • výrazně lehčí
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Ranger

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Ford Rangervýrazně výhodu v ceně – začíná od 1 430 800 Kč , zatímco Ferrari 296 Coupe je dostupný od 10 304 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 8 873 801 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Ford Ranger si vystačí s 3,1 L/100km a je tak značně úspornější než Ferrari 296 Coupe s 8,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 5,8 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Ford Ranger podstatně více: ujede až 42 km, tedy přibližně o 27 km více než Ferrari 296 Coupe.

296 Coupe

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruFerrari 296 Coupe podstatně výhodu – nabízí 880 HP místo 281 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 599 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ferrari 296 Coupe zásadně navrch – sprint zvládne za 2,8 s, zatímco Ford Ranger potřebuje 8,7 s. Je tedy přibližně o 5,9 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ferrari 296 Coupe táhne trochu silněji a nabízí 755 Nm místo 697 Nm. Rozdíl činí přibližně 58 Nm.

Ranger

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Ford Ranger nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Ferrari 296 Coupe výrazně lehčí – 1 670 kg oproti 2 405 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 735 kg.

Také u užitečného zatíženíFord Ranger výrazně navrch – 989 kg oproti 225 kg. Rozdíl činí přibližně 764 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Ford Ranger tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 430 800 Kč
Ranger

Ford Ranger

  • Typ motoru : Diesel, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 240 - 281 HP
  • Spotřeba l/100 km : 3,1 - 10,1 L/100km
  • Elektrický dojezd : 42 km
Ford Ranger
Ferrari 296 Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Ford Ranger

Ford je značka, která v Česku oslovuje řidiče svým vyváženým jízdním projevem a praktickými řešeními pro každodenní použití. Nabízí přehledné a ergonomické interiéry s důrazem na příjemné řízení a spolehlivost bez zbytečné pompéznosti.

Všechny informace

Ferrari 296 Coupe

Slip behind the wheel of the Ferrari 296 GTB and you get a compact supercar that turns everyday roads into a racetrack with intoxicating urgency and razor-sharp poise. It's the perfect choice for drivers who want headline-grabbing performance and Ferrari drama without the showroom theatrics, all wrapped in stunning Italian design.

Všechny informace
Ford Ranger
Ferrari 296 Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
1 430 800 - 1 699 000 Kč
Cena
10 304 600 Kč
Spotřeba l/100 km
3,1 - 10,1 L/100km
Spotřeba l/100 km
8,9 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
42 km
Elektrický dojezd
15 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
70 - 265 g/km
co2
218 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Pickup
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
4 - 5
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 405 - 2 511 kg
Pohotovostní hmotnost
1 670 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 918 mm
Šířka
1 958 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
845 - 989 kg
Užitečné zatížení
225 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel, Plug-in hybrid
Typ motoru
Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
240 - 281 HP
Výkon HP
880 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,7 - 9,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
600 - 697 Nm
Točivý moment
755 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
6
Výkon kW
177 - 207 kW
Výkon kW
648 kW
Objem motoru
2 261 - 2 993 cm3
Objem motoru
2 992 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
G, B
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Ford
Značka
Ferrari
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.