Porovnejte výkon (286 HP vs 880 HP), kufr a cenu (1 562 200 Kč vs 10 304 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Tourneo Custom nebo Ferrari 296 Coupe?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
Ford Tourneo Custom má zásadně výhodu v ceně – začíná od 1 562 200 Kč , zatímco Ferrari 296 Coupe je dostupný od 10 304 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 8 742 423 Kč.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Ford Tourneo Custom značně více: ujede až 339 km, tedy přibližně o 324 km více než Ferrari 296 Coupe.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Ferrari 296 Coupe podstatně výhodu – nabízí 880 HP místo 286 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 594 HP.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ferrari 296 Coupe táhne spíše silněji a nabízí 755 Nm místo 630 Nm. Rozdíl činí přibližně 125 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Počet sedadel: Ford Tourneo Custom nabízí více míst k sezení – 8 vs 2.
U pohotovostní hmotnosti je Ferrari 296 Coupe zásadně lehčí – 1 670 kg oproti 2 660 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 990 kg.
Také u užitečného zatížení má Ford Tourneo Custom výrazně navrch – 690 kg oproti 225 kg. Rozdíl činí přibližně 465 kg.
Ford Tourneo Custom je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Ford Tourneo Custom je prostorný a praktický vůz, který kombinuje pohodlí pro cestující s promyšlenou ergonomií a variabilitou interiéru. Hodí se stejně dobře pro rodinné výlety i pro firemní přepravu a poskytuje kultivovanou, jistou jízdu.
Všechny informaceFerrari 296 Coupé je kompaktní dvoumístné sportovní auto s výrazným designem a důrazem na agilitu a sportovní projev. Interiér je orientovaný na řidiče, s kvalitními materiály a ovládacími prvky, které podporují intenzivní zážitek z jízdy.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 562 200 - 2 057 800 Kč
|
Cena
10 304 600 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
8,9 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
24,1 - 26,6 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
310 - 339 km
|
Elektrický dojezd
15 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
218 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Bus
|
Karoserie
Kupé
|
|
Počet sedadel
8
|
Počet sedadel
2
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 660 - 2 707 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 670 kg
|
|
Objem kufru
672 - 819 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
2 032 mm
|
Šířka
1 958 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
620 - 690 kg
|
Užitečné zatížení
225 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Plug-in hybrid
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol
|
|
Výkon HP
218 - 286 HP
|
Výkon HP
880 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
Zrychlení 0–100 km/h
2,8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
415 - 630 Nm
|
Točivý moment
755 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
6
|
|
Výkon kW
160 - 210 kW
|
Výkon kW
648 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
2 992 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
G
|
|
Značka
Ford
|
Značka
Ferrari
|