VS

Ford Tourneo Custom vs Renault Master Transporter ve srovnání

Porovnejte výkon (286 HP vs 170 HP), kufr a cenu (1 562 200 Kč vs 1 141 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Tourneo Custom nebo Renault Master Transporter?

Ford Tourneo Custom vs Renault Master Transporter: nejdůležitější rozdíly

Ford Tourneo Custom

3,9 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně vyšší výkon
Všechny informace

Renault Master Transporter

  • znatelně levnější
  • trochu úspornější
  • znatelně delší dojezd
  • výrazněji lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Tourneo Custom

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Renault Master Transporterznatelně výhodu v ceně – začíná od 1 141 600 Kč , zatímco Ford Tourneo Custom je dostupný od 1 562 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 420 616 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Renault Master Transporter: s hodnotou 22,7 kWh/100km je trochu efektivnější než Ford Tourneo Custom s 24,1 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 1,4 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Renault Master Transporter znatelně více: ujede až 448 km, tedy přibližně o 109 km více než Ford Tourneo Custom.

Master Transporter

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruFord Tourneo Custom zásadně výhodu – nabízí 286 HP místo 170 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 116 HP.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ford Tourneo Custom táhne jasně silněji a nabízí 630 Nm místo 380 Nm. Rozdíl činí přibližně 250 Nm.

Tourneo Custom

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Ford Tourneo Custom nabízí více míst k sezení – 8 vs 3.

U pohotovostní hmotnosti je Renault Master Transporter výrazněji lehčí – 2 128 kg oproti 2 660 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 532 kg.

Také u užitečného zatíženíRenault Master Transporter značně navrch – 1 846 kg oproti 690 kg. Rozdíl činí přibližně 1 156 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Ford Tourneo Custom ukazuje malé, ale užitečné výhody v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 562 200 Kč
Tourneo Custom

Ford Tourneo Custom

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 218 - 286 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 24,1 - 26,6 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 310 - 339 km
Ford Tourneo Custom
Renault Master Transporter

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Ford Tourneo Custom

The Ford Tourneo Custom is a practical and polished people‑carrier that turns hauling crew and weekend kit into something surprisingly pleasant, with a composed ride and a cabin built for real life rather than showroom gloss. With clever storage, flexible seating and tech that keeps everyone happy on the road, it’s the sensible choice for families or businesses that want function without sacrificing a bit of style — the van that learnt how to be nice to live with.

Všechny informace

Renault Master Transporter

The Renault Master is a pragmatic workhorse that swallows cargo with an unbothered grin, offering clever practicality and load-friendly packaging for tradespeople and fleet buyers. It won’t excite like a sports car, but it steers predictably, runs economically and gets the job done day after day — like a reliable colleague who never calls in sick.

Všechny informace
Ford Tourneo Custom
Renault Master Transporter

Náklady a spotřeba

Cena
1 562 200 - 2 057 800 Kč
Cena
1 141 600 - 1 635 700 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
6,8 - 12,1 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
24,1 - 26,6 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
22,7 - 25,7 kWh/100km
Elektrický dojezd
310 - 339 km
Elektrický dojezd
177 - 448 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 - 318 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Bus
Karoserie
Dodávka
Počet sedadel
8
Počet sedadel
3
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 660 - 2 707 kg
Pohotovostní hmotnost
2 128 - 2 598 kg
Objem kufru
672 - 819 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
2 032 mm
Šířka
2 080 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
620 - 690 kg
Užitečné zatížení
902 - 1 846 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro, Diesel
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická, Manuel
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka, Manuální převodovka, Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon zadních kol
Výkon HP
218 - 286 HP
Výkon HP
130 - 170 HP
Zrychlení 0–100 km/h
-
Zrychlení 0–100 km/h
13,5 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
415 - 630 Nm
Točivý moment
300 - 380 Nm
Počet válců
-
Počet válců
4
Výkon kW
160 - 210 kW
Výkon kW
96 - 125 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
1 997 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2 024 - 2 026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A, G
Značka
Ford
Značka
Renault
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.