Porovnejte výkon (136 HP vs 200 HP), kufr a cenu (610 100 Kč vs 1 108 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Transit Courier nebo Renault Espace?
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
Ford Transit Courier má značně výhodu v ceně – začíná od 610 100 Kč , zatímco Renault Espace je dostupný od 1 108 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 498 825 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Renault Espace si vystačí s 4,9 L/100km a je tak mírně úspornější než Ford Transit Courier s 5,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,4 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Renault Espace viditelně výhodu – nabízí 200 HP místo 136 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 64 HP.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Počet sedadel: Renault Espace nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.
U pohotovostní hmotnosti je Ford Transit Courier výrazněji lehčí – 1 378 kg oproti 1 673 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 295 kg.
Také u užitečného zatížení má Ford Transit Courier o něco navrch – 701 kg oproti 581 kg. Rozdíl činí přibližně 120 kg.
Ford Transit Courier překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Ford Transit Courier je kompaktní užitkový vůz vhodný pro městský provoz, nabízející praktické řešení pro přepravu nákladu i pohodlí při každodenním používání. Díky obratnému řízení a promyšlenému vnitřnímu uspořádání je to spolehlivý partner pro řemeslníky i menší podniky.
Všechny informaceRenault Espace je prostorné rodinné MPV, které nabízí pohodlnou jízdu a promyšlený interiér přizpůsobený praktickému používání. Díky variabilitě prostoru a elegantnímu designu se hodí pro rodiny i delší cesty, přičemž klade důraz na komfort a moderní výbavu.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
610 100 - 940 900 Kč
|
Cena
1 108 900 - 1 222 900 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
5,3 - 6,9 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
4,9 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
17,7 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
325 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 - 158 g/km
|
co2
110 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
55 L
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Dodávka
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
2 - 5
|
Počet sedadel
5 - 7
|
|
Dveře
-
|
Dveře
5
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 378 - 1 549 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 673 - 1 783 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
212 - 692 L
|
|
Délka
-
|
Délka
4 746 mm
|
|
Šířka
1 800 mm
|
Šířka
1 830 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
1 645 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
2 054 - 2 224 L
|
|
Užitečné zatížení
529 - 701 kg
|
Užitečné zatížení
404 - 581 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín, Diesel, Elektro
|
Typ motoru
Plný hybrid
|
|
Převodovka
Manuální, Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
100 - 136 HP
|
Výkon HP
200 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
174 km/h
|
|
Točivý moment
170 - 290 Nm
|
Točivý moment
-
|
|
Počet válců
3 - 4
|
Počet válců
3
|
|
Výkon kW
74 - 100 kW
|
Výkon kW
147 kW
|
|
Objem motoru
998 - 1 499 cm3
|
Objem motoru
1 199 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 023 - 2 026
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
E, F, A
|
Třída účinnosti CO2
C
|
|
Značka
Ford
|
Značka
Renault
|