Porovnejte výkon (171 HP vs 150 HP), kufr a cenu (987 200 Kč vs 708 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - GWM ORA 03 nebo Renault R5?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Renault R5 má jasně výhodu v ceně – začíná od 708 900 Kč , zatímco GWM ORA 03 je dostupný od 987 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 278 250 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu Renault R5: s hodnotou 14,8 kWh/100km je spíše efektivnější než GWM ORA 03 s 16,5 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 1,7 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje GWM ORA 03 minimálně více: ujede až 420 km, tedy přibližně o 15 km více než Renault R5.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má GWM ORA 03 lehce výhodu – nabízí 171 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 21 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Renault R5 trochu navrch – sprint zvládne za 8 s, zatímco GWM ORA 03 potřebuje 8,2 s. Je tedy přibližně o 0,2 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: GWM ORA 03 táhne trochu silněji a nabízí 250 Nm místo 245 Nm. Rozdíl činí přibližně 5 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Renault R5 o něco lehčí – 1 447 kg oproti 1 615 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 168 kg.
U objemu kufru má Renault R5 znatelně více místa – 326 L oproti 228 L. Rozdíl činí přibližně 98 L.
Také u užitečného zatížení má Renault R5 o něco navrch – 418 kg oproti 355 kg. Rozdíl činí přibližně 63 kg.
Renault R5 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The ORA 03 is a cheeky, design-led electric compact that pairs bold looks with a surprisingly practical interior, giving buyers a fresh alternative to the usual sober choices. It’s easy to live with day-to-day thanks to clever packaging, modern tech and city-friendly manners, so shoppers after an affordable EV with personality should put the ORA 03 on their shortlist.
Všechny informace
R5 je ikonický kompaktní hatchback, který kombinuje hravý design s praktičností vhodnou do města. Přináší příjemnou jízdní povahu a nostalgický nádech, který zaujme jak milovníky klasiky, tak ty, kteří hledají výrazné městské auto.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
987 200 - 1 253 000 Kč
|
Cena
708 900 - 795 000 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
16,5 - 16,8 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
14,8 - 15,2 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
310 - 420 km
|
Elektrický dojezd
307 - 405 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Hatchback
|
Karoserie
Hatchback
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 615 - 1 655 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 447 - 1 524 kg
|
|
Objem kufru
228 L
|
Objem kufru
326 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 825 - 1 848 mm
|
Šířka
1 744 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
315 - 355 kg
|
Užitečné zatížení
396 - 418 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
171 HP
|
Výkon HP
122 - 150 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,2 - 8,3 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 9 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
250 Nm
|
Točivý moment
225 - 245 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
126 kW
|
Výkon kW
90 - 110 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2024
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
GWM
|
Značka
Renault
|