VS

Honda CR-V vs Chevrolet Corvette Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (184 HP vs 680 HP), kufr a cenu (1 263 400 Kč vs 2 731 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Honda CR-V nebo Chevrolet Corvette Coupe?

Honda CR-V vs Chevrolet Corvette Coupe: nejdůležitější rozdíly

Honda CR-V

4,8 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • značně úspornější
  • značně větší kufr
Všechny informace

Chevrolet Corvette Coupe

  • podstatně vyšší výkon
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • minimálně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

CR-V

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Honda CR-Vzásadně výhodu v ceně – začíná od 1 263 400 Kč , zatímco Chevrolet Corvette Coupe je dostupný od 2 731 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 468 472 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Honda CR-V si vystačí s 2,6 L/100km a je tak značně úspornější než Chevrolet Corvette Coupe s 12,6 L/100km. Rozdíl je přibližně 10 L/100km na 100 km.

Corvette Coupe

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruChevrolet Corvette Coupe podstatně výhodu – nabízí 680 HP místo 184 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 496 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Chevrolet Corvette Coupe zásadně navrch – sprint zvládne za 2,7 s, zatímco Honda CR-V potřebuje 9 s. Je tedy přibližně o 6,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Chevrolet Corvette Coupe táhne podstatně silněji a nabízí 806 Nm místo 335 Nm. Rozdíl činí přibližně 471 Nm.

CR-V

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Honda CR-V nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Chevrolet Corvette Coupe minimálně lehčí – 1 730 kg oproti 1 821 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 91 kg.

U objemu kufruHonda CR-V značně více místa – 617 L oproti 357 L. Rozdíl činí přibližně 260 L.

Také u užitečného zatíženíHonda CR-V značně navrch – 475 kg oproti 250 kg. Rozdíl činí přibližně 225 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Honda CR-V je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 263 400 Kč
CR-V

Honda CR-V

  • Typ motoru : Plný hybrid, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 184 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,6 - 6,7 L/100km
  • Elektrický dojezd : 78 km
Honda CR-V
Chevrolet Corvette Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Honda CR-V

Honda CR‑V je prostorné a spolehlivé SUV, které klade důraz na pohodlí cestujících a nenáročný provoz. Díky praktickému interiéru a snadnému ovládání se hodí jak pro každodenní dojíždění, tak pro delší výlety.

Všechny informace

Chevrolet Corvette Coupe

The Corvette is a head-turning American sports car that pairs sculpted, aggressive looks with a cockpit built for driving enjoyment, complete with a thunderous soundtrack that refuses to be ignored. It delivers near-supercar thrills without the fuss of exotic ownership, making it a tantalizing pick for buyers who want performance and personality in one package.

Všechny informace
Honda CR-V
Chevrolet Corvette Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
1 263 400 - 1 539 400 Kč
Cena
2 731 900 - 4 615 600 Kč
Spotřeba l/100 km
2,6 - 6,7 L/100km
Spotřeba l/100 km
12,6 - 16,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
78 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
59 - 152 g/km
co2
289 - 377 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 821 - 1 988 kg
Pohotovostní hmotnost
1 730 - 1 907 kg
Objem kufru
579 - 617 L
Objem kufru
355 - 357 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 866 mm
Šířka
1 934 - 2 025 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
439 - 475 kg
Užitečné zatížení
193 - 250 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
Typ motoru
Plný hybrid, Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
CVT převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Výkon HP
184 HP
Výkon HP
482 - 680 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9 - 9,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,7 - 3,5 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
335 Nm
Točivý moment
613 - 806 Nm
Počet válců
4
Počet válců
8
Výkon kW
135 kW
Výkon kW
354 - 475 kW
Objem motoru
1 993 cm3
Objem motoru
5 460 - 6 162 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
D, E, B
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Honda
Značka
Chevrolet
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.