VS

Honda HR-V vs Morgan Plus Four ve srovnání

Porovnejte výkon (131 HP vs 258 HP), kufr a cenu (878 600 Kč vs 1 947 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Honda HR-V nebo Morgan Plus Four?

Honda HR-V vs Morgan Plus Four: nejdůležitější rozdíly

Honda HR-V

4,3 (15 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • znatelně úspornější
  • výrazně větší kufr
Všechny informace

Morgan Plus Four

  • výrazně vyšší výkon
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • podstatně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

HR-V

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Honda HR-Vzásadně výhodu v ceně – začíná od 878 600 Kč , zatímco Morgan Plus Four je dostupný od 1 947 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 068 440 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Honda HR-V si vystačí s 5,4 L/100km a je tak znatelně úspornější než Morgan Plus Four s 7 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,6 L/100km na 100 km.

Plus Four

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruMorgan Plus Four výrazně výhodu – nabízí 258 HP místo 131 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 127 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Morgan Plus Four podstatně navrch – sprint zvládne za 4,8 s, zatímco Honda HR-V potřebuje 10,6 s. Je tedy přibližně o 5,8 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Morgan Plus Four táhne výrazněji silněji a nabízí 400 Nm místo 253 Nm. Rozdíl činí přibližně 147 Nm.

HR-V

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Honda HR-V nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Morgan Plus Four podstatně lehčí – 1 009 kg oproti 1 452 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 443 kg.

U objemu kufruHonda HR-V výrazně více místa – 319 L oproti 0 L. Rozdíl činí přibližně 319 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

Honda HR-V je jen o vlásek vpředu v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 878 600 Kč
HR-V

Honda HR-V

  • Typ motoru : Plný hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 131 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,4 L/100km
Honda HR-V
Morgan Plus Four

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Honda HR-V

Honda HR‑V je praktický kompaktní crossover s promyšleným interiérem a variabilními možnostmi přepravy, který dobře funguje v městském provozu i na delších trasách. Nabízí pohodlné řízení, vysokou spolehlivost a rozumné provozní náklady, takže je solidní volbou pro rodiny i jednotlivce.

Všechny informace

Morgan Plus Four

The Morgan Plus Four is a charming, hand-built roadster that marries classic coachbuilt style with surprisingly sure-footed modern manners, ideal for buyers who want personality over anonymity. Its open-top theatrics and tactile controls turn every country lane into a small celebration, and while it isn’t for fans of bland practicality, it rewards enthusiasts with pure, unfiltered driving delight.

Všechny informace
Honda HR-V
Morgan Plus Four

Náklady a spotřeba

Cena
878 600 - 1 045 700 Kč
Cena
1 947 000 - 2 025 200 Kč
Spotřeba l/100 km
5,4 L/100km
Spotřeba l/100 km
7 - 7,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
122 g/km
co2
159 - 165 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Roadster
Počet sedadel
5
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 452 kg
Pohotovostní hmotnost
1 009 - 1 013 kg
Objem kufru
319 L
Objem kufru
0 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
-
Šířka
1 650 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
418 kg
Užitečné zatížení
-

Motor a výkon

Typ motoru
Plný hybrid
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
CVT převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
131 HP
Výkon HP
258 HP
Zrychlení 0–100 km/h
10,6 - 10,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,8 - 5,2 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
253 Nm
Točivý moment
350 - 400 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4
Výkon kW
96 kW
Výkon kW
190 kW
Objem motoru
1 498 cm3
Objem motoru
1 998 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2020
Třída účinnosti CO2
D
Třída účinnosti CO2
F
Značka
Honda
Značka
Morgan
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.