Porovnejte výkon (90 HP vs 17 HP), kufr a cenu (549 400 Kč vs 455 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Hyundai i20 nebo Micro Microlino?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
Micro Microlino má viditelně výhodu v ceně – začíná od 455 500 Kč , zatímco Hyundai i20 je dostupný od 549 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 93 932 Kč.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Hyundai i20 zásadně výhodu – nabízí 90 HP místo 17 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 73 HP.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Hyundai i20 táhne podstatně silněji a nabízí 172 Nm místo 89 Nm. Rozdíl činí přibližně 83 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Počet sedadel: Hyundai i20 nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.
U pohotovostní hmotnosti je Micro Microlino značně lehčí – 596 kg oproti 1 145 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 549 kg.
U objemu kufru má Hyundai i20 viditelně více místa – 352 L oproti 230 L. Rozdíl činí přibližně 122 L.
Také u užitečného zatížení má Hyundai i20 značně navrch – 465 kg oproti 154 kg. Rozdíl činí přibližně 311 kg.
Hyundai i20 nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Hyundai i20 působí prakticky a vyrovnaně, s příjemným jízdním projevem a intuitivním ovládáním. Je to spolehlivá volba do města i na delší cesty, když chcete rozumnou spotřebu a dostatek prostoru pro každodenní potřeby.
Všechny informaceThe Micro Microlino is a delightful retro-styled city runabout that feels like a modern reinterpretation of a classic bubble car, perfect for threading through tight streets and turning heads at every junction. It’s unabashedly charming and ideal for urban life, but buyers should embrace the playful simplicity over family-hauler practicality.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
549 400 - 708 900 Kč
|
Cena
455 500 - 658 000 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
5,7 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
93 - 228 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
128 - 129 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Hatchback
|
Karoserie
Hatchback, Kabriolet
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
2
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 145 - 1 170 kg
|
Pohotovostní hmotnost
596 - 630 kg
|
|
Objem kufru
352 L
|
Objem kufru
230 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 775 mm
|
Šířka
1 473 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
455 - 465 kg
|
Užitečné zatížení
120 - 154 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol
|
|
Výkon HP
90 HP
|
Výkon HP
8 - 17 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
11,5 - 12,8 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
172 Nm
|
Točivý moment
89 Nm
|
|
Počet válců
3
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
66 kW
|
Výkon kW
6 - 12 kW
|
|
Objem motoru
998 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2 024 - 2 025
|
|
Třída účinnosti CO2
D
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Hyundai
|
Značka
Micro
|