Porovnejte výkon (90 HP vs 309 HP), kufr a cenu (549 400 Kč vs 1 113 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Hyundai i20 nebo Toyota RAV4?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
Hyundai i20 má podstatně výhodu v ceně – začíná od 549 400 Kč , zatímco Toyota RAV4 je dostupný od 1 113 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 564 349 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Toyota RAV4 si vystačí s 1,3 L/100km a je tak výrazně úspornější než Hyundai i20 s 5,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 4,4 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Toyota RAV4 výrazně výhodu – nabízí 309 HP místo 90 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 219 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Toyota RAV4 zásadně navrch – sprint zvládne za 5,8 s, zatímco Hyundai i20 potřebuje 11,5 s. Je tedy přibližně o 5,7 s rychlejší.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Hyundai i20 výrazně lehčí – 1 145 kg oproti 1 655 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 510 kg.
U objemu kufru má Toyota RAV4 výrazněji více místa – 514 L oproti 352 L. Rozdíl činí přibližně 162 L.
Také u užitečného zatížení má Toyota RAV4 znatelně navrch – 610 kg oproti 465 kg. Rozdíl činí přibližně 145 kg.
Toyota RAV4 je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Hyundai i20 působí prakticky a vyrovnaně, s příjemným jízdním projevem a intuitivním ovládáním. Je to spolehlivá volba do města i na delší cesty, když chcete rozumnou spotřebu a dostatek prostoru pro každodenní potřeby.
Všechny informaceRAV4 je praktické a spolehlivé SUV, které kombinuje pohodlné každodenní ježdění s jistou praktičností pro delší výlety. Díky prostornému interiéru a vyrovnaným jízdním vlastnostem je oblíbenou volbou pro rodiny i řidiče hledající všestranné a nenáročné auto.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
549 400 - 708 900 Kč
|
Cena
1 113 800 - 1 599 900 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
5,7 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
1,3 - 5,3 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
133 - 137 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
128 - 129 g/km
|
co2
30 - 121 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Hatchback
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 145 - 1 170 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 655 - 1 960 kg
|
|
Objem kufru
352 L
|
Objem kufru
446 - 514 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 775 mm
|
Šířka
1 880 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
455 - 465 kg
|
Užitečné zatížení
515 - 610 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín
|
Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
CVT převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
90 HP
|
Výkon HP
185 - 309 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
11,5 - 12,8 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
5,8 - 8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
172 Nm
|
Točivý moment
-
|
|
Počet válců
3
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
66 kW
|
Výkon kW
136 - 227 kW
|
|
Objem motoru
998 cm3
|
Objem motoru
2 487 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
D
|
Třída účinnosti CO2
C, D, B
|
|
Značka
Hyundai
|
Značka
Toyota
|