VS

Hyundai Santa Fe vs Kia PV5 ve srovnání

Porovnejte výkon (288 HP vs 163 HP), kufr a cenu (1 528 000 Kč vs 969 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Hyundai Santa Fe nebo Kia PV5?

Hyundai Santa Fe vs Kia PV5: nejdůležitější rozdíly

Hyundai Santa Fe

4,7 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně vyšší výkon
  • viditelně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Kia PV5

  • značně levnější
  • podstatně delší dojezd
  • minimálně lehčí
  • podstatně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Santa Fe

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Kia PV5značně výhodu v ceně – začíná od 969 400 Kč , zatímco Hyundai Santa Fe je dostupný od 1 528 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 558 526 Kč.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Kia PV5 podstatně více: ujede až 416 km, tedy přibližně o 362 km více než Hyundai Santa Fe.

PV5

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruHyundai Santa Fe podstatně výhodu – nabízí 288 HP místo 163 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 125 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Hyundai Santa Fe viditelně navrch – sprint zvládne za 8 s, zatímco Kia PV5 potřebuje 10,6 s. Je tedy přibližně o 2,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Hyundai Santa Fe táhne jasně silněji a nabízí 380 Nm místo 250 Nm. Rozdíl činí přibližně 130 Nm.

Santa Fe

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Hyundai Santa Fe nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Kia PV5 minimálně lehčí – 1 860 kg oproti 1 920 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 60 kg.

U objemu kufruKia PV5 podstatně více místa – 1 330 L oproti 704 L. Rozdíl činí přibližně 626 L.

Také u užitečného zatíženíKia PV5 o něco navrch – 790 kg oproti 665 kg. Rozdíl činí přibližně 125 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Kia PV5 nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 969 400 Kč
PV5

Kia PV5

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 121 - 163 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 19 - 19,3 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 295 - 416 km
Hyundai Santa Fe
Kia PV5

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Hyundai Santa Fe

Hyundai je značka, která v Česku platí za spolehlivou a praktickou volbu, s důrazem na moderní design a komfort v každodenním provozu. Hodí se pro řidiče hledající vyvážený kompromis mezi výbavou, jízdním prožitkem a rozumnými provozními náklady.

Všechny informace

Kia PV5

Kia si vybudovala pověst spolehlivé a dobře vybavené značky, která osloví řidiče hledající praktické a pohodlné auto pro každodenní použití. Moderní design a důraz na hodnotu za peníze z ní dělají rozumnou volbu pro ty, kdo chtějí solidní kompromis mezi komfortem a provozní náklady.

Všechny informace
Hyundai Santa Fe
Kia PV5

Náklady a spotřeba

Cena
1 528 000 - 1 730 500 Kč
Cena
969 400 - 1 149 500 Kč
Spotřeba l/100 km
3,8 - 7,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
19 - 19,3 kWh/100km
Elektrický dojezd
54 km
Elektrický dojezd
295 - 416 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
90 - 162 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Dodávka, Bus
Počet sedadel
5 - 7
Počet sedadel
2 - 5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 920 - 2 165 kg
Pohotovostní hmotnost
1 860 - 2 145 kg
Objem kufru
621 - 704 L
Objem kufru
1 330 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 900 mm
Šířka
1 895 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
560 - 665 kg
Užitečné zatížení
455 - 790 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
239 - 288 HP
Výkon HP
121 - 163 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 9,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
10,6 - 16,2 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
380 Nm
Točivý moment
250 Nm
Počet válců
4
Počet válců
-
Výkon kW
176 - 212 kW
Výkon kW
89 - 120 kW
Objem motoru
1 598 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
E, F, B
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Hyundai
Značka
Kia
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.