VS

Hyundai Santa Fe vs Lynk & Co 01 ve srovnání

Porovnejte výkon (288 HP vs 280 HP), kufr a cenu (1 528 000 Kč vs 1 088 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Hyundai Santa Fe nebo Lynk & Co 01?

Hyundai Santa Fe vs Lynk & Co 01: nejdůležitější rozdíly

Hyundai Santa Fe

4,7 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • minimálně vyšší výkon
  • minimálně lehčí
  • viditelně větší kufr
Všechny informace

Lynk & Co 01

4,8 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • podstatně úspornější
  • výrazněji delší dojezd
  • trochu rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Santa Fe

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Lynk & Co 01výrazně výhodu v ceně – začíná od 1 088 600 Kč , zatímco Hyundai Santa Fe je dostupný od 1 528 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 439 402 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Lynk & Co 01 si vystačí s 0,9 L/100km a je tak podstatně úspornější než Hyundai Santa Fe s 3,8 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,9 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Lynk & Co 01 výrazněji více: ujede až 75 km, tedy přibližně o 21 km více než Hyundai Santa Fe.

01

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruHyundai Santa Fe minimálně výhodu – nabízí 288 HP místo 280 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 8 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Lynk & Co 01 trochu navrch – sprint zvládne za 7,7 s, zatímco Hyundai Santa Fe potřebuje 8 s. Je tedy přibližně o 0,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Lynk & Co 01 táhne výrazněji silněji a nabízí 535 Nm místo 380 Nm. Rozdíl činí přibližně 155 Nm.

Santa Fe

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Hyundai Santa Fe nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Hyundai Santa Fe minimálně lehčí – 1 920 kg oproti 1 935 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 15 kg.

U objemu kufruHyundai Santa Fe viditelně více místa – 704 L oproti 466 L. Rozdíl činí přibližně 238 L.

Také u užitečného zatíženíHyundai Santa Fe výrazněji navrch – 665 kg oproti 415 kg. Rozdíl činí přibližně 250 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Lynk & Co 01 překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 088 600 Kč
01

Lynk & Co 01

  • Typ motoru : Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 280 HP
  • Spotřeba l/100 km : 0,9 L/100km
  • Elektrický dojezd : 75 km
Hyundai Santa Fe
Lynk & Co 01

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Hyundai Santa Fe

The Hyundai Santa Fe blends practical family friendliness with a hint of premium style, offering roomy, sensible packaging wrapped in modern, confident design. Inside it serves up comfortable seats, straightforward tech and a calm, composed ride that makes daily drives feel a little more grown up — a solid all‑rounder that doesn’t try to be flashy.

Všechny informace

Lynk & Co 01

Lynk & Co 01 působí výrazně a moderně, s důrazem na pohodlný interiér a praktičnost pro každodenní použití. Důraz na konektivitu a flexibilní možnosti vlastnictví nebo sdílení z něj dělají atraktivní volbu pro ty, kteří chtějí moderní, snadno dostupné řešení mobility.

Všechny informace
Hyundai Santa Fe
Lynk & Co 01

Náklady a spotřeba

Cena
1 528 000 - 1 730 500 Kč
Cena
1 088 600 - 1 189 800 Kč
Spotřeba l/100 km
3,8 - 7,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
0,9 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
54 km
Elektrický dojezd
75 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
90 - 162 g/km
co2
20 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5 - 7
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 920 - 2 165 kg
Pohotovostní hmotnost
1 935 kg
Objem kufru
621 - 704 L
Objem kufru
466 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 900 mm
Šířka
1 860 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
560 - 665 kg
Užitečné zatížení
415 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
Typ motoru
Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
239 - 288 HP
Výkon HP
280 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 9,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,7 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
380 Nm
Točivý moment
535 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4
Výkon kW
176 - 212 kW
Výkon kW
206 kW
Objem motoru
1 598 cm3
Objem motoru
1 499 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
E, F, B
Třída účinnosti CO2
B
Značka
Hyundai
Značka
Lynk & Co
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.