VS

Hyundai Santa Fe vs Opel Astra ve srovnání

Porovnejte výkon (288 HP vs 196 HP), kufr a cenu (1 528 000 Kč vs 835 300 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Hyundai Santa Fe nebo Opel Astra?

Hyundai Santa Fe vs Opel Astra: nejdůležitější rozdíly

Hyundai Santa Fe

4,7 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • jasně vyšší výkon
  • zásadně větší kufr
Všechny informace

Opel Astra

4,6 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • zásadně úspornější
  • značně delší dojezd
  • minimálně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • znatelně lehčí
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Santa Fe

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Opel Astravýrazně výhodu v ceně – začíná od 835 300 Kč , zatímco Hyundai Santa Fe je dostupný od 1 528 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 692 714 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Opel Astra si vystačí s 2,2 L/100km a je tak zásadně úspornější než Hyundai Santa Fe s 3,8 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,6 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Opel Astra značně více: ujede až 454 km, tedy přibližně o 400 km více než Hyundai Santa Fe.

Astra

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruHyundai Santa Fe jasně výhodu – nabízí 288 HP místo 196 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 92 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Opel Astra minimálně navrch – sprint zvládne za 7,6 s, zatímco Hyundai Santa Fe potřebuje 8 s. Je tedy přibližně o 0,4 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Hyundai Santa Fe táhne trochu silněji a nabízí 380 Nm místo 360 Nm. Rozdíl činí přibližně 20 Nm.

Santa Fe

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Hyundai Santa Fe nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Opel Astra znatelně lehčí – 1 438 kg oproti 1 920 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 482 kg.

U objemu kufruHyundai Santa Fe zásadně více místa – 704 L oproti 422 L. Rozdíl činí přibližně 282 L.

Také u užitečného zatíženíHyundai Santa Fe výrazněji navrch – 665 kg oproti 502 kg. Rozdíl činí přibližně 163 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Opel Astra vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 835 300 Kč
Astra

Opel Astra

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel, Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 130 - 196 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,2 - 4,9 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 15,3 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 83 - 454 km
Hyundai Santa Fe
Opel Astra

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Hyundai Santa Fe

Hyundai je značka, která v Česku platí za spolehlivou a praktickou volbu, s důrazem na moderní design a komfort v každodenním provozu. Hodí se pro řidiče hledající vyvážený kompromis mezi výbavou, jízdním prožitkem a rozumnými provozními náklady.

Všechny informace

Opel Astra

Opel Astra je praktické a vyvážené kompaktní auto, které v běžném provozu nabízí příjemnou a pohodlnou jízdu s důrazem na spolehlivost. Interiér je promyšlený a ergonomický s moderními asistenčními funkcemi, takže se hodí jak do města, tak na delší cesty.

Všechny informace
Hyundai Santa Fe
Opel Astra

Náklady a spotřeba

Cena
1 528 000 - 1 730 500 Kč
Cena
835 300 - 1 119 800 Kč
Spotřeba l/100 km
3,8 - 7,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
2,2 - 4,9 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
15,3 kWh/100km
Elektrický dojezd
54 km
Elektrický dojezd
83 - 454 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
90 - 162 g/km
co2
0 - 130 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5 - 7
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 920 - 2 165 kg
Pohotovostní hmotnost
1 438 - 1 733 kg
Objem kufru
621 - 704 L
Objem kufru
310 - 422 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 900 mm
Šířka
1 859 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
560 - 665 kg
Užitečné zatížení
438 - 502 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel, Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka, Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
239 - 288 HP
Výkon HP
130 - 196 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 9,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,6 - 10,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
380 Nm
Točivý moment
230 - 360 Nm
Počet válců
4
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
176 - 212 kW
Výkon kW
96 - 144 kW
Objem motoru
1 598 cm3
Objem motoru
1 199 - 1 598 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
E, F, B
Třída účinnosti CO2
C, B, D, A
Značka
Hyundai
Značka
Opel
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.