Porovnejte výkon (225 HP vs 177 HP), kufr a cenu (1 253 300 Kč vs 1 656 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Hyundai Staria nebo Maxus T90 EV?
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Hyundai Staria má jasně výhodu v ceně – začíná od 1 253 300 Kč , zatímco Maxus T90 EV je dostupný od 1 656 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 403 526 Kč.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Hyundai Staria jasně výhodu – nabízí 225 HP místo 177 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 48 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Hyundai Staria jasně navrch – sprint zvládne za 10,2 s, zatímco Maxus T90 EV potřebuje 12,3 s. Je tedy přibližně o 2,1 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Hyundai Staria táhne spíše silněji a nabízí 367 Nm místo 310 Nm. Rozdíl činí přibližně 57 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Počet sedadel: Hyundai Staria nabízí více míst k sezení – 9 vs 5.
U pohotovostní hmotnosti je Hyundai Staria mírně lehčí – 2 275 kg oproti 2 375 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 100 kg.
Také u užitečného zatížení má Maxus T90 EV spíše navrch – 925 kg oproti 775 kg. Rozdíl činí přibližně 150 kg.
Hyundai Staria získává vítězství se znatelným odstupem v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Hyundai Staria looks like a friendly spaceship, its sweeping glass and soft edges turning a people‑mover into a design statement that actually gets noticed. Inside it's airy and practical — perfect for families or anyone who likes travelling in comfort and style, with enough flexibility to swallow luggage and weekend plans without drama.
Všechny informaceThe Maxus T90 EV arrives as a rugged electric pickup that blends practical utility with surprising refinement, ideal for buyers who want a capable workhorse without diesel fumes. Inside it feels modern and well thought out, while the electric powertrain delivers instant shove and a composed ride that proves going electric doesn't mean losing muscle or character.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 253 300 - 1 492 500 Kč
|
Cena
1 656 800 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
7,6 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
26,8 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
330 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
172 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Bus
|
Karoserie
Pickup
|
|
Počet sedadel
7 - 9
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 275 - 2 345 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 375 kg
|
|
Objem kufru
117 - 831 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 997 mm
|
Šířka
1 900 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
605 - 775 kg
|
Užitečné zatížení
925 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Plný hybrid
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol
|
|
Výkon HP
225 HP
|
Výkon HP
177 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
10,2 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
12,3 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
367 Nm
|
Točivý moment
310 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
165 kW
|
Výkon kW
130 kW
|
|
Objem motoru
1 598 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2024
|
Modelový rok
2023
|
|
Třída účinnosti CO2
F
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Hyundai
|
Značka
Maxus
|