VS

Ineos Grenadier Pick-Up vs BMW 2 Series Gran Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (249 HP vs 300 HP), kufr a cenu (1 839 100 Kč vs 955 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ineos Grenadier Pick-Up nebo BMW 2 Series Gran Coupe?

Ineos Grenadier Pick-Up vs BMW 2 Series Gran Coupe: nejdůležitější rozdíly

Ineos Grenadier Pick-Up

Všechny informace

BMW 2 Series Gran Coupe

  • zásadně levnější
  • lehce vyšší výkon
  • značně úspornější
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • zásadně lehčí
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Grenadier Pick-Up

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

BMW 2 Series Gran Coupezásadně výhodu v ceně – začíná od 955 800 Kč , zatímco Ineos Grenadier Pick-Up je dostupný od 1 839 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 883 362 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 2 Series Gran Coupe si vystačí s 4,2 L/100km a je tak značně úspornější než Ineos Grenadier Pick-Up s 10,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 6,7 L/100km na 100 km.

2 Series Gran Coupe

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruBMW 2 Series Gran Coupe lehce výhodu – nabízí 300 HP místo 249 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 51 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 2 Series Gran Coupe podstatně navrch – sprint zvládne za 4,9 s, zatímco Ineos Grenadier Pick-Up potřebuje 9,8 s. Je tedy přibližně o 4,9 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ineos Grenadier Pick-Up táhne znatelně silněji a nabízí 550 Nm místo 400 Nm. Rozdíl činí přibližně 150 Nm.

Grenadier Pick-Up

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je BMW 2 Series Gran Coupe zásadně lehčí – 1 495 kg oproti 2 740 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 1 245 kg.

Také u užitečného zatíženíIneos Grenadier Pick-Up viditelně navrch – 760 kg oproti 485 kg. Rozdíl činí přibližně 275 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW 2 Series Gran Coupe je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 955 800 Kč
2 Series Gran Coupe

BMW 2 Series Gran Coupe

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Diesel, Diesel MHEV, Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 122 - 300 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,2 - 7,5 L/100km
Ineos Grenadier Pick-Up
BMW 2 Series Gran Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Ineos Grenadier Pick-Up

The Ineos Grenadier Pick-Up is a no-nonsense workhorse that looks like it could shrug off a mountain and still grin while carrying all your gear. Its chunky, utilitarian charm and go-anywhere attitude make it a tempting choice for buyers after honest, rugged capability rather than a glossed-up badge.

Všechny informace

BMW 2 Series Gran Coupe

The BMW 2 Series Gran Coupe pairs sharp handling with surprising practicality, wearing BMW's sporty looks in a compact, city-friendly shell. It's ideal for buyers who want a premium driving experience without the fuss of something larger — all the attitude, none of the excess.

Všechny informace
Ineos Grenadier Pick-Up
BMW 2 Series Gran Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
1 839 100 Kč
Cena
955 800 - 1 621 600 Kč
Spotřeba l/100 km
10,9 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,2 - 7,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
286 g/km
co2
110 - 170 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Pickup
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 740 kg
Pohotovostní hmotnost
1 495 - 1 650 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
360 - 430 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 943 mm
Šířka
1 800 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
760 kg
Užitečné zatížení
455 - 485 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel
Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel, Diesel MHEV, Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
249 HP
Výkon HP
122 - 300 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,9 - 9,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
550 Nm
Točivý moment
230 - 400 Nm
Počet válců
6
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
183 kW
Výkon kW
90 - 221 kW
Objem motoru
2 993 cm3
Objem motoru
1 499 - 1 998 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
D, C, F
Značka
Ineos
Značka
BMW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.