Porovnejte výkon (575 HP vs 197 HP), kufr a cenu (1 666 000 Kč vs 531 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Jaguar F-Pace nebo MG ZS?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
MG ZS má značně výhodu v ceně – začíná od 531 400 Kč , zatímco Jaguar F-Pace je dostupný od 1 666 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 134 521 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Jaguar F-Pace si vystačí s 1,8 L/100km a je tak podstatně úspornější než MG ZS s 5,1 L/100km. Rozdíl je přibližně 3,3 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má Jaguar F-Pace zásadně výhodu – nabízí 575 HP místo 197 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 378 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Jaguar F-Pace výrazně navrch – sprint zvládne za 4 s, zatímco MG ZS potřebuje 8,7 s. Je tedy přibližně o 4,7 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Jaguar F-Pace táhne značně silněji a nabízí 700 Nm místo 148 Nm. Rozdíl činí přibližně 552 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je MG ZS zásadně lehčí – 1 330 kg oproti 1 951 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 621 kg.
Také u užitečného zatížení má Jaguar F-Pace jasně navrch – 589 kg oproti 470 kg. Rozdíl činí přibližně 119 kg.
Jaguar F-Pace překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Jaguar F-Pace blends the prowling presence of a sports car with the practicality of an SUV, looking elegant while rewarding drivers with lively handling. If you crave something that feels special every time you climb in and prefer style and driving flair over blending into the parking lot, the F-Pace is a classy, slightly cheeky alternative to the usual German suspects.
Všechny informaceMG ZS je praktické a přehledné malé SUV, které osloví hlavně zájemce o cenově dostupný rodinný vůz s přijatelným komfortem. Nabízí prostorný interiér a slušnou výbavu za rozumnou cenu, přičemž jeho jednoduché ovládání a kultivovaný jízdní projev dělají z MG ZS příjemnou volbu do města i na delší cesty.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 666 000 - 2 977 500 Kč
|
Cena
531 400 - 708 700 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
1,8 - 12 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
5,1 - 6,5 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
64 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
15,4 kWh
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
41 - 274 g/km
|
co2
115 - 145 g/km
|
|
Objem nádrže
62 - 83 L
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
5
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 951 - 2 230 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 330 - 1 420 kg
|
|
Objem kufru
354 - 470 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
4 747 - 4 762 mm
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 936 mm
|
Šířka
1 818 mm
|
|
Výška
1 664 - 1 670 mm
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
1 299 - 1 428 L
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
457 - 589 kg
|
Užitečné zatížení
375 - 470 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Benzín
|
Typ motoru
Benzín, Plný hybrid
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
163 - 575 HP
|
Výkon HP
116 - 197 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
4 - 10,1 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,7 - 12,5 s
|
|
Max. rychlost
195 - 286 km/h
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
380 - 700 Nm
|
Točivý moment
148 Nm
|
|
Počet válců
4 - 8
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
120 - 423 kW
|
Výkon kW
85 - 145 kW
|
|
Objem motoru
1 997 - 5 000 cm3
|
Objem motoru
1 495 - 1 498 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2024
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
G, B
|
Třída účinnosti CO2
E, C
|
|
Značka
Jaguar
|
Značka
MG
|