VS

Jeep Compass vs Subaru Impreza ve srovnání

Porovnejte výkon (225 HP vs 136 HP), kufr a cenu (1 010 200 Kč vs 892 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Jeep Compass nebo Subaru Impreza?

Jeep Compass vs Subaru Impreza: nejdůležitější rozdíly

Jeep Compass

2,4 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • znatelně vyšší výkon
  • podstatně úspornější
  • viditelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • podstatně větší kufr
Všechny informace

Subaru Impreza

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • lehce levnější
  • trochu lehčí
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Compass

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Subaru Imprezalehce výhodu v ceně – začíná od 892 700 Kč , zatímco Jeep Compass je dostupný od 1 010 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 117 478 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Jeep Compass si vystačí s 3 L/100km a je tak podstatně úspornější než Subaru Impreza s 7,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 4,3 L/100km na 100 km.

Impreza

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruJeep Compass znatelně výhodu – nabízí 225 HP místo 136 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 89 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Jeep Compass viditelně navrch – sprint zvládne za 8 s, zatímco Subaru Impreza potřebuje 10,6 s. Je tedy přibližně o 2,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Jeep Compass táhne podstatně silněji a nabízí 345 Nm místo 182 Nm. Rozdíl činí přibližně 163 Nm.

Compass

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Subaru Impreza trochu lehčí – 1 574 kg oproti 1 667 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 93 kg.

U objemu kufruJeep Compass podstatně více místa – 550 L oproti 315 L. Rozdíl činí přibližně 235 L.

Také u užitečného zatíženíSubaru Impreza o něco navrch – 526 kg oproti 473 kg. Rozdíl činí přibližně 53 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Jeep Compass tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 010 200 Kč
Compass

Jeep Compass

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Elektro, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 145 - 225 HP
  • Spotřeba l/100 km : 3 - 5,8 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 17,5 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 95 - 500 km
Jeep Compass
Subaru Impreza

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Jeep Compass

Jeep Compass nabízí výrazný terénní vzhled a pohodlný interiér, který dobře funguje jak ve městě, tak na delších trasách. Jeho jízdní charakter je vyvážený mezi komfortem a schopnostmi mimo zpevněné cesty, takže je vhodný pro ty, kdo chtějí univerzální SUV s americkým charakterem.

Všechny informace

Subaru Impreza

The Subaru Impreza feels like a trusty companion built for everyday adventures, shrugging off bad weather and awkward parking with quiet competence. It won't win any style contests, but its sensible cabin, grippy manners, and honest driving character make it a smart pick for buyers who prefer substance over flash.

Všechny informace
Jeep Compass
Subaru Impreza

Náklady a spotřeba

Cena
1 010 200 - 1 276 100 Kč
Cena
892 700 - 958 800 Kč
Spotřeba l/100 km
3 - 5,8 L/100km
Spotřeba l/100 km
7,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
17,5 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
95 - 500 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 130 g/km
co2
166 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
48 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 667 - 2 198 kg
Pohotovostní hmotnost
1 574 - 1 599 kg
Objem kufru
550 L
Objem kufru
315 L
Délka
-
Délka
4 490 mm
Šířka
1 928 mm
Šířka
1 780 mm
Výška
-
Výška
1 515 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 297 - 1 314 L
Užitečné zatížení
472 - 473 kg
Užitečné zatížení
501 - 526 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Elektro, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín MHEV
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Redukční převodovka
Detail převodovky
CVT převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
145 - 225 HP
Výkon HP
136 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 10,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
10,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
199 km/h
Točivý moment
230 - 345 Nm
Točivý moment
182 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
4
Výkon kW
107 - 165 kW
Výkon kW
100 kW
Objem motoru
1 199 - 1 596 cm3
Objem motoru
1 995 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
D, A, B
Třída účinnosti CO2
F
Značka
Jeep
Značka
Subaru
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.