Porovnejte výkon (264 HP vs 300 HP), kufr a cenu (1 962 200 Kč vs 1 114 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Jeep Gladiator nebo Renault Rafale?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Renault Rafale má zásadně výhodu v ceně – začíná od 1 114 000 Kč , zatímco Jeep Gladiator je dostupný od 1 962 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 848 169 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Renault Rafale si vystačí s 2 L/100km a je tak značně úspornější než Jeep Gladiator s 9,8 L/100km. Rozdíl je přibližně 7,8 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Renault Rafale lehce výhodu – nabízí 300 HP místo 264 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 36 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Renault Rafale výrazněji navrch – sprint zvládne za 6,4 s, zatímco Jeep Gladiator potřebuje 8,6 s. Je tedy přibližně o 2,2 s rychlejší.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Renault Rafale viditelně lehčí – 1 734 kg oproti 2 360 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 626 kg.
Také u užitečného zatížení má Jeep Gladiator jasně navrch – 565 kg oproti 444 kg. Rozdíl činí přibližně 121 kg.
Renault Rafale překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Jeep Gladiator grafts the Wrangler's go-anywhere attitude onto a proper pickup bed, giving weekend adventurers the ability to haul gear, pop the top, and head off-road with confidence. It won't pretend to be a luxury cruiser, but its honest, rugged charm and practical versatility make it a great pick for buyers who value character and capability over showroom polish.
Všechny informace
Renault Rafale působí elegantně a sebevědomě, s propracovaným designem karoserie a příjemným, dobře vybaveným interiérem, který klade důraz na komfort a praktičnost. Jde o univerzální vůz vhodný pro každodenní dojíždění i delší cesty, s kultivovaným chováním na silnici a moderními asistenčními systémy.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 962 200 Kč
|
Cena
1 114 000 - 1 468 500 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
9,8 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
2 - 5 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
97 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
257 g/km
|
co2
43 - 109 g/km
|
|
Objem nádrže
71 L
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Pickup
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
4
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 360 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 734 - 2 025 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
539 - 627 L
|
|
Délka
5 591 mm
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 894 mm
|
Šířka
1 886 mm
|
|
Výška
1 905 mm
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
565 kg
|
Užitečné zatížení
415 - 444 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Diesel
|
Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
264 HP
|
Výkon HP
200 - 300 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,6 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
6,4 - 8,9 s
|
|
Max. rychlost
177 km/h
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
600 Nm
|
Točivý moment
-
|
|
Počet válců
6
|
Počet válců
3
|
|
Výkon kW
194 kW
|
Výkon kW
147 - 221 kW
|
|
Objem motoru
2 987 cm3
|
Objem motoru
1 199 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2023
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
G
|
Třída účinnosti CO2
C, B
|
|
Značka
Jeep
|
Značka
Renault
|